PDA

Επιστροφή στο Forum : Battlefield 3

Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

Eugene
26-12-11, 12:19
koita kai ego me ta launchers exo 75% alla den petixain o peristeria 3 xiliometra makria den exei na leei kati auto.....

Connie GR
27-12-11, 18:41
http://www.computerandvideogames.com/330398/features/battlefield-3-online-perfected-by-dice-ruined-by-you/?cid=OTC-RSS&attr=CVG-General-RSS

Μπορεί να μην μπαίνει σε βάθος, αλλά δίνει μια πολύ καλή εικόνα. Πολύ καλό άρθρο.

Chronix GRE
27-12-11, 19:50
Σήμερα δεν με έβαζε με τίποτα στο multi...! :(

Ryztor
27-12-11, 22:52
κολαει το find game πολλες φορεσ σε εμενα, αλλα το server browser δουλευει παντα.

zapee995
28-12-11, 15:29
Και εμενα καποιες φορες δεν βρισκει οπως και εχθες. Συνηθως μου τυχαινει για 5 λεπτα 1 φορα το δεκαημερο και αν.. Καπου ειχε πεσει το ματι μου, και διαβασα οτι πολυ τακτικα γινεται συντηρηση των σερβερς... Ή ακομα μπορει να πεφτουν και λιγο οι γραμμες.

Τωρα για το θεμα του Dlc εχω να πω οτι οι ολες οι πιστες ειναι αριστες. Αλλα κατι μου λεει οτι εδωσαν βαρος στο TDM. Παιζοντας παντως team dm οι πιστες ειναι ικανοποιητικες για 24 ατομα. Σε conquest χανεται λιγο η μπαλα..εχω χασει 15 κιλα απο το πολυ τρεξιμο....

ANGER2244 GR
29-12-11, 09:15
το να βρεις παιχνιδι για να παιξεις με 3 ακομα ατομα ειναι γριφος για επαγγελματιες λυτες.το να παιξουν πανω απο 4 ατομα στην ιδια ομαδα δεν το βαζει ουτε το "Σταυρολυνω" στις τελευταιες σελιδες στα πολυ δυσκολα στο τευχος αυγουστου.απαραδεκτα πραγματα

Corsa OPC
29-12-11, 10:11
Χαλασε το βατλ και εφτιαξε το κοντ.

Helloween81
29-12-11, 11:09
Εμεις -4 ατομα- χτες δεν μπορουσαμε να μπουμε με επιλογη σερβερ απο browser. Μας εβαλε ομως κανονικα απο το find server feat.

zapee995
29-12-11, 11:35
Εμενα παλι, δεν βρισκει τιποτα στο MW3...ισως φταιει η γραμμη μου. Στο BF3 ομως, ολα αψογα!

Nikos1997
31-12-11, 00:16
αυτο νομιζω οτι ειναι λιγο δυσκολο :teethy:
http://youtu.be/YFOWzlOBDhg

zapee995
31-12-11, 03:14
Πολυ δυσκολο δεν ειναι...Βασικα καθολου αφου μιλαμε για ενα παιχνιδι. Απο την στιγμη που εχεις κατανοησει τα physics του παιχνιδιου και ξερεις να χειριζεσαι 100% το οπλο, ολα γινονται.. Για να μην δημιουργηθουν παρεξηγησεις, εγω δε μπορω να το κανω!!! :hangover::hangover::hangover:

Nikos1997
31-12-11, 14:02
κι εγω σημερα πηρα το παιχνιδι και απλως μου φανηκε ετσι δυσκολο και ωραιο να κανεις headshot απο τα 1280 μετρα χωρις να ξερω τα physics και το χειρισμο του οπλου το πιο πιθανο ο τυπος να το προσπαθουσε πολυ καιρο

Helloween81
31-12-11, 16:45
Το πιο σημαντικο στο βιντεο ειναι το σχολιο απο κατω.

"You were definitely helping your team by hiding on that roof...
OH wait."

Ryztor
02-01-12, 16:32
κουλαμαρα ρε ----το. ολοι αναπηροι ειναι? εγω ο ασχετος του κερατα εχω βαρεθει να βγαινω mvp. πλεον ειναι θαυμα το να εχω ψοφησει και να με κανει revive o assault στα 2 μετρα μακρια, η να ειμαι σε φλεγομενο tank και οποιοςδηποτε απο 2-5 engineers σε 10 μετρα ακτινα ξυπνησει και ερθει να κανει repair.

Connie GR
02-01-12, 20:22
Η αλήθεια είναι πως στο Battlefield 3 (ΙΔΙΩΣ στο Battlefield 3) έμαθα 2 πολύ βασικούς κανόνες.

α) ΠΟΤΕ δε θα παίξω μόνος μου. Και αν θέλω τόσο πολύ, θα παίξω κανένα TDM.

β) ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ (x100) δε πρέπει να βασίζεσαι στους συμπαίκτες σου (εννοώ αυτούς που δεν είναι οι φίλοι σου - στο squad σου). ΠΟΤΕ.-

ShieldGR
03-01-12, 10:30
Βασικα κοιτα ειναι αρκετα καλο παιχνιδι αλλα συμφωνω οτι δεν ειναι και ενα πολυ δυσκολο παιχνιδι....

zapee995
03-01-12, 11:43
κουλαμαρα ρε ----το. ολοι αναπηροι ειναι? εγω ο ασχετος του κερατα εχω βαρεθει να βγαινω mvp. πλεον ειναι θαυμα το να εχω ψοφησει και να με κανει revive o assault στα 2 μετρα μακρια, η να ειμαι σε φλεγομενο tank και οποιοςδηποτε απο 2-5 engineers σε 10 μετρα ακτινα ξυπνησει και ερθει να κανει repair.

Μαλλον εχεις πεσει σε ματιασμενους σερβερς...:hangover::hangover:

SpL4NiS
03-01-12, 20:03
παιδια μια μερα μπηκα στο campaing και μου εγραφε game save corrupted....σημερα που ξαναμπηκα εχει χαθει το save μου...γινετε τπτ?

Fall Out Boy
04-01-12, 02:01
στο έκανε αυτό γιατί έκλεισες ή βγήκες από το παιχνίδι καθώς φόρτωνες map στο multi και συγκεκριμενα την ώρα που έλεγε saving.
Ξανα παίξτο.

SpL4NiS
04-01-12, 18:37
ξερει κανεις απο ελικοπτερα?? αν ειναι στειλτε μου ενα πμ στο XBOX live να μπουμε να παιξουμε μαζι :D

Grilos GR
04-01-12, 19:10
Ο Connie ξερει απο Βεσπα !

Drosanto
04-01-12, 19:20
Και εγω ξερω τρακτερ.....

Drosanto
04-01-12, 19:26
Και εαν δν κανω λαθος ο Helloween ειναι πολυ καλος στην τεραστια την νταλικα στην Damavand Peak...

Connie GR
04-01-12, 19:49
Ο Connie ξερει απο Βεσπα !

Τρικάβαλο με τον Γρίλο και τον Helloween και ο Drosanto στο sidecar. :P

SpL4NiS
04-01-12, 20:17
Παιδια ξερει κανεις τι ειναι το 5 Laser Designations? ειναι για ενα assignments για το QBU-88

Helloween81
04-01-12, 20:23
Παιδια ξερει κανεις τι ειναι το 5 Laser Designations? ειναι για ενα assignments για το QBU-88

Αυτο θα το κανεις ειτε αφου ξεκλειδωσεις το soflam με τον recon ειτε αφου ξεκλειδωσεις την 3 θεση σε τανκ (δεν θυμαμαι πως απλα να παιζεις ειτε gunner ειτε driver) Aφου γινει αυτο και μπαινεις στην 3 θεση θα εχεις ενα στοχο με τον οποιο θα μπορεις να "βαψεις" τα αντιπαλα οχηματα που σημαινει οτι συγκεκριμενοι missιles (guided missile απο τανκ και javelin) θα πηγαινουν "καρφι" πανω τους. Πρεπει να καταστρεψει καποιος 5 οχηματα που θα λοκαρεις εσυ.

SpL4NiS
04-01-12, 20:45
με το soflam τι πρεπει να κανω? απλα να σποταρω?

Helloween81
04-01-12, 20:51

Ναι. Αλλα οτι σποταρες πρεπει να πεσει και ολας. Μονο το spot δεν φτανει.

Connie GR
04-01-12, 20:52

Ακριβώς. Θα δεις μόλις σποτάρεις κάτι, θα σου γράψει "Target Designated". Πρέπει να το κάνεις 5 φορές. Είτε με το soflam, είτε με την τρίτη θέση στο άρμα μάχης.

To Soflam ξεκλειδώνεται από την Recon Class όσο ανεβαίνεις επίπεδα.

EDIT: Και για να μην ξεχαστούμε...

http://fridge.gr/wp-content/uploads/2010/09/vespa-101.jpg?9d7bd4

SpL4NiS
04-01-12, 20:53
το soflam το χω...
αληθεια την τριτη θεση πως την ξεκλειδωνω....?

Connie GR
04-01-12, 21:08
το soflam το χω...
αληθεια την τριτη θεση πως την ξεκλειδωνω....?

Σου απάντησε ήδη ο Helloween. Απλά παίζεις με το άρμα και την ξεκλειδώνεις σταδιακά. (θα χρειαστείς πολλούς πόντους με το άρμα)

Εγώ θα κόβω βόλτες με τον Helloween, τον Grilos και τον Drosanto...

http://www.theworldofmotorcycles.com/vintagebike-images/vespa_super_cruisaire_125_sm.jpeg

Drosanto
04-01-12, 22:13
Ακριβώς. Θα δεις μόλις σποτάρεις κάτι, θα σου γράψει "Target Designated". Πρέπει να το κάνεις 5 φορές. Είτε με το soflam, είτε με την τρίτη θέση στο άρμα μάχης.

To Soflam ξεκλειδώνεται από την Recon Class όσο ανεβαίνεις επίπεδα.

EDIT: Και για να μην ξεχαστούμε...

http://fridge.gr/wp-content/uploads/2010/09/vespa-101.jpg?9d7bd4
τουλαχιστον εχω και τζαμακι εγω για τις ''αγριες'' αποστολες.....

Connie GR
04-01-12, 22:44
τουλαχιστον εχω και τζαμακι εγω για τις ''αγριες'' αποστολες.....

Είναι από το Cover perk για counter suppression.

ANGER2244 GR
05-01-12, 03:57
Επειδη βλεπω οτι γινονται σοβαρες ερωτησεις που μπορουν να απαντηθον μονο σε εξειδικευμενο φορουμ οπως το παρον, να ρωτησω κι εγω το εξης: πως πυροβολαω? επισης πως μπαινω στο μενου? μου λεει press start. Ποιο ειναι αυτο? Connie αν μπορεις βοηθησε με κι εγω θα σου κανω δωρο μπαλα βολλευ...

ρε τι αλλο θα διαβασουμε....

Connie GR
05-01-12, 15:05
Τέτοια θέλω!

http://www.stowmarketflyer.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/volleyball.jpg

Torm23
05-01-12, 15:30
Να πως θα επρεπε να παιζουμε battlefield (στα ονειρα μας)
http://www.cosmo.gr/Entertainment/to-pio-akrivo-videogame-ston-kosmo.1563011.html

ANGER2244 GR
05-01-12, 15:34
Τέτοια θέλω!

http://www.stowmarketflyer.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/volleyball.jpg

ηξερα οτι εισαι κυριλες και θες μικασα αλλα οτι εισαι και του μπιτς(γραψτο στα αγγλικα ειτε ----- ειτε beach οπως προτιμας!) δεν το ηξερα!

Connie GR
05-01-12, 18:18
Να πως θα επρεπε να παιζουμε battlefield (στα ονειρα μας)
http://www.cosmo.gr/Entertainment/to-pio-akrivo-videogame-ston-kosmo.1563011.html

Θα μου πάρεις ένα για τα γενεθλιά μου (που είναι και κοντά);

ηξερα οτι εισαι κυριλες και θες μικασα αλλα οτι εισαι και του μπιτς(γραψτο στα αγγλικα ειτε ----- ειτε beach οπως προτιμας!) δεν το ηξερα!

Έλα τώρα που δεν ήξερες... :P

Helloween81
05-01-12, 18:25
Θα μου πάρεις ένα για τα γενεθλιά μου (που είναι και κοντά);

Μπορω να σου κανω δωρο 1 ticket χωρις επιστροφη για το Ιραν και μια στολη αμερικανου στρατιωτη. Εκει να δεις ρεαλισμο, γραφικα , ηχος και μπονους με DLC βασανιστηρια σε Ιρανικες φυλακες :P

Ασχετο η 3 θεση τανκ ειναι το CITV Station και θελει 100,000 tank score

Connie GR
05-01-12, 18:32
Μπορω να σου κανω δωρο 1 ticket χωρις επιστροφη για το Ιραν και μια στολη αμερικανου στρατιωτη. Εκει να δεις ρεαλισμο, γραφικα , ηχος και μπονους με DLC βασανιστηρια σε Ιρανικες φυλακες :P

Ζηλεύεις το Skill μου, γι'αυτό τα λες αυτά... :P

Darkwolfy
05-01-12, 19:13
Μιας κ ειδα βεσπες.Σε καποιο Bf ειχε βεσπες.Bf Vietnam.Αθανατες.Ειχαν κ ραδιο πανω τα εργαλεια θυμαμαι με ωραια κομματια XD.Το παιχνιδι ηταν για κλωτσιες τοτε.
Ετρωγες κανονια θυμαμαι απο τανκ κ τα παιρνες ολα αγκαλια.Πιστονια μπιελες ολα μαζι.Πολυ χαβαλε ειχαν ειδικα στο δασος σε μια πιστα με κατι αρχαια π τα κανες κ καθαροαιμα για την πλακα XD (Αθωα χρονια χαχαχα)

Αν βαλουν τωρα στο καινουργιο βεσπα θα το αγορασω εννοειται.Ειδικα αν ειναι απο τις καινουργιες π ειν για μουρη στις καφετεριες.

Grilos GR
05-01-12, 19:28
Μιας κ ειδα βεσπες.Σε καποιο Bf ειχε βεσπες.Bf Vietnam.Αθανατες.Ειχαν κ ραδιο πανω τα εργαλεια θυμαμαι με ωραια κομματια XD.Το παιχνιδι ηταν για κλωτσιες τοτε.
Ετρωγες κανονια θυμαμαι απο τανκ κ τα παιρνες ολα αγκαλια.Πιστονια μπιελες ολα μαζι.Πολυ χαβαλε ειχαν ειδικα στο δασος σε μια πιστα με κατι αρχαια π τα κανες κ καθαροαιμα για την πλακα XD (Αθωα χρονια χαχαχα)

Αν βαλουν τωρα στο καινουργιο βεσπα θα το αγορασω εννοειται.Ειδικα αν ειναι απο τις καινουργιες π ειν για μουρη στις καφετεριες.

αχααχααχχα κλαιω ! :cool::cool:
υ.γ Ελα να σοβαρευτουμε ....εγω θελω τρακτερ παντος :flirting:

Drosanto
05-01-12, 19:32
Εδω τα καλα τρακτερ.....Ειμαι ο καλυτερος τρακτερτζης...

Darkwolfy
05-01-12, 19:49
Εψαξα κ βρηκα φωτο απο την βεσπα
http://www.gamespot.com/images/6091086/battlefield-vietnam-profile-preview-3-the-vehicles-of-battlefield-vietnam/18/?path=2004%2Freviews%2F915255_20040310_embed018.jp g&caption=Don%2527t%2Bknock%2Bit%2Btill%2Byou%2Btry% 2Bit.&cvr=1e8.

Connie GR
05-01-12, 21:42

Πάμε για πόλεμο Grilos!!!

http://www.supermotors.net/getfile/77374/fullsize/75fd2000.jpg

Drosanto
06-01-12, 00:48
Πάμε για πόλεμο Grilos!!!

http://www.supermotors.net/getfile/77374/fullsize/75fd2000.jpg
εχει και guided missile ή πρεπει να το ξεκλειδωσεις αφου σκαψεις 5 στρεματα???

Connie GR
06-01-12, 03:28
Έχει στον στάνταρ εξοπλισμό. Στα 5 στρέμματα ξεκλειδώνεις ειδικό equipment, θεριζοαλωνιστικό..! :P

Vera
06-01-12, 13:03
προς στγμην χάθηκα, αλλά κατάλαβα για ποιό πράγμα μιλάτε τόση ώρα! Είναι για το νεο παιχνίδι της Zinga/Dice Battlefield Farms:The ville !!!! :-P

Drosanto
06-01-12, 13:30
Επισης με τη νεα μηχανη της Dice την Frost-acre 3 οι καταστροφες αλλα και οι καλλιεργεια των...στρεμματων ειναι ποιο ρεαλιστικη απο ποτε...

Γινε τωρα ο αγροτης/commando που παντα ονειρευοσουν...!!!

mikekan
06-01-12, 19:41
Παιδια γιατι έχει μόνο 30Ε το παιχνιδι στο πλαίσιο,καινούργιο δεν ειναι μήπως βλέπω κάποιο άλλο?

http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/XBOX-360/EA-Battlefield-3-XBOX360-XB360-0539.htm

Grilos GR
06-01-12, 19:49
ναι τοσο εχει

Helloween81
06-01-12, 19:55
Τo παιχνιδι εχει σε ολα τα καταστηματα πλεον 30 ευρω λογω της πολιτικης της ΕΑ να βαλει τωρα στις γιορτες μερικους τιτλους σε αυτη την τιμη. Σε ολα τα ενημερωμενα καταστηματα τοσο θα το βρεις δεν ειναι απαραιτητο να το παρεις απο πλαισιο.

SpL4NiS
06-01-12, 21:51
φιλε δες αν εχει ξεμεινει κανενα εδω http://www.-------/el-GR/Product/9756/XBOX-360-GAME-EA-Battlefield-3-Limited-Edition .....

mikekan
06-01-12, 21:57
Ευχαριστω παιδια, φιλε Μαριε δεν παίζει το link! :)

mikekan
06-01-12, 23:24
Παίδες split screen live παίζεται? Και αν ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις δυο διαφορετικά gamerag ταυτόχρονα?

mikekan
07-01-12, 14:40
Το πηρα τελικα 30Ε απο το πλαισιο, αφου ως "οπαδός" του COD διάβαζα το βράδυ όλα τα versus θέματα στο Ίντερνετ, χιχιχιιχ! Στη τιμη αυτη δύσκολο να μην μείνω ευχαριστημένος, για να δούμε.

Grilos GR
07-01-12, 19:19
Παίδες split screen live παίζεται? Και αν ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις δυο διαφορετικά gamerag ταυτόχρονα?

Οχι :cool:

ANGER2244 GR
07-01-12, 19:39
σημερα παιξαμε πολεμο no f*cki*g around!

Connie GR
07-01-12, 19:41
σημερα παιξαμε πολεμο no f*cki*g around!

Συμφωνώ και επαυξάνω. Σήμερα έπεσε πολύς πόνος (στις αντίπαλες ομάδες). Undefeated, Undisputed και δεν έμεινε κανένας όρθιος. (That's the way it's meant to be played!!!)

Drosanto
07-01-12, 20:24
Ολα κυλησαν περιφημα....Τον Connie δν ειδα με vespa βεβαια αλλα τι να κανουμε...:D:D:D:D:D:D

Helloween81
07-01-12, 21:18
O MR T ρωτηθηκε να κανει μια προβλεψη για το επομενο session. Οριστε τι απαντησε.

http://youtu.be/DJnKm6ftPu0?t=7s

anesthesique
07-01-12, 21:42
Έτσι. Τα λέμε την κλασσική ώρα μέσα παιδιά.

Connie GR
08-01-12, 14:03
I pity them fools!!!

ezio auditore
08-01-12, 16:22
tip για να εξασκηθείτε στις αερομαχίες
βήμα 1
Μπείτε σε μία ομάδα που να αποτελείται από Connie GR ,Grilos,Helloween κτλ
βήμα 2
Αρχίστε να μοιράζετε άφθονο πόνο σε άτυχους που θα βρεθούν απέναντί σας
βήμα 3
Μετά από ώρα πατήστε back,τι βλέπετε? Πολλά quit
βήμα 4
Περνάνε οι ώρες και σιγά σιγά αποχωρούν και τα μέλη της ομάδας σας γιατί κουράστηκαν από το συνεχές.... Πάρε,Δώσε,κάλυψε,κοίτα τον καμπέρη,τους λυπάμαι,spawn trap,είναι η διακοσιοστή πέμπτη συνεχόμενη νίκη μας :P :P
βήμα 5
Αφήστε τους όλους να βγουν και λογικά θα μείνετε εσείς και άλλοι 2-3 από την άλλη ομάδα,αν είστε τυχεροί και είστε σε πίστα με αεροπλάνο,καβαλήστε το και αρχίστε τις αερομαχίες με τους λιγοστούς αντιπάλους σας.

Drosanto
08-01-12, 17:09
tip για να εξασκηθείτε στις αερομαχίες
βήμα 1
Μπείτε σε μία ομάδα που να αποτελείται από Connie GR ,Grilos,Helloween κτλ
βήμα 2
Αρχίστε να μοιράζετε άφθονο πόνο σε άτυχους που θα βρεθούν απέναντί σας
βήμα 3
Μετά από ώρα πατήστε back,τι βλέπετε? Πολλά quit
βήμα 4
Περνάνε οι ώρες και σιγά σιγά αποχωρούν και τα μέλη της ομάδας σας γιατί κουράστηκαν από το συνεχές.... Πάρε,Δώσε,κάλυψε,κοίτα τον καμπέρη,τους λυπάμαι,spawn trap,είναι η διακοσιοστή πέμπτη συνεχόμενη νίκη μας :P :P
βήμα 5
Αφήστε τους όλους να βγουν και λογικά θα μείνετε εσείς και άλλοι 2-3 από την άλλη ομάδα,αν είστε τυχεροί και είστε σε πίστα με αεροπλάνο,καβαλήστε το και αρχίστε τις αερομαχίες με τους λιγοστούς αντιπάλους σας.
Μπααααα...Εχω ακολουθησεις τα βηματα που αναφερεις 1 προς 1 και ακομα να μαθω...

ANGER2244 GR
09-01-12, 02:16
σημερα μετα απο καμια 40αρια suicides(ειμαι ο θεος ουτε καν ο βασιλιας των emo πλεον) για να περιμενω στην ουρα να παρω το F35,μετα απο αλλα τοσα quits καταφερα επιτελους να κανω kill με το αεροπλανο μιας και δεν ειμαι εξπερ(αν και αρχισα να γινομαι μετα απο τοση προπονηση!).το F35 ειναι πολυ πιο αργο απο το sukhoi πραγμα που το κανει ευκολο στοχο για τον αντιπαλο.

ειναι πιο ευκολο να ριξει καποιος ελικοπτερο ή απλα να ειναι τυχερος ή απλα να το "στησει" και με το γνωστο υπουλο τροπο του boosting να τσιμπησει το chievo.εγω ακολουθησα το δυσκολο τροπο οχι γιατι ειμαι καλο παιδι αλλα επειδη ηθελα να μαθω να πεταω το αεροπλανο και να ξεκλειδωσω και κανενα επιπλεον attachment.

επισης εκανα μονος μου το skid loader kill και παλι μετα απο πολλα πολλα deaths.

-το skid loader υπαρχει στο wake island στη σημαια Β σε conquest ακριβως εξω απο το υποστεγο της Β διπλα σε ενα γερανο.boostαρεται για πλακα αυτο το achievement απλα εγω δεν ειχα κανεναν εκεινη την ωρα ονλαιν που να θελει/μπορει να κατσει να κανει το chievo.

-το F-35 υπαρχει στο wake island και στο gold of oman σε conquest επισης.

-το BTR-90 υπαρχει στο golf of oman σε conquest στη σημαια D παρκαρισμενο διπλα απο τα containers

-το achievement με τα 10 kills για καθε οπλο του DLC ειναι γκλιτσαρισμενο.μολις κανετε 10 kills με καθε οπλο μετα πρεπει να κανετε αλλα 10 με το FAMAS.

για το achievement για την πισινα δε θα γραψω τιποτα.αν δεν εχετε κανει ουτε αυτο ειστε καταλληλοι μονο για super mario 2 σε NES.τα mario 1 και 3 ηταν δυσκολα.

WannaBeAlone
09-01-12, 10:26
Εντελως μα εντελως κωλοφαρδα πανω σε game rush εβγαλα το Complete Warrior
και το Third tour πιστευω ειναι πιο ευκολο γιατι γιατι πρεπει να κανεις τα kill σε ενα match και οχι με την μια χωρις να ψωφησεις οπως το πρωτο οσο για το skid loader δεν το εχω ψαξει σε πιο σημειο ακριβως ειναι αλλα ολο και καποιον ατυχο στον δρομο θα βρω να πατησω μωλις το παρω :P

Connie GR
09-01-12, 12:35
[...]

για το achievement για την πισινα δε θα γραψω τιποτα.αν δεν εχετε κανει ουτε αυτο ειστε καταλληλοι μονο για super mario 2 σε NES.τα mario 1 και 3 ηταν δυσκολα.

Καλά, αν έπαιρνες στο 3 τη στολή του raccoon δε σε σταματούσε τίποτα! :P

Πάντως, σοβαρά τώρα, με τα αεροπλάνα ΔΕ ΝΙΩΘΩ καθόλου. Πως ήμουν με τα ελικόπτερα στο BC2? Έ, ένα τέτοιο πράμα. Υποθέτω πως θα αρχίσω να τα νιώθω στο BF4. Μέχρι τότε...

ANGER2244 GR
09-01-12, 13:53
τα αεροπλανα μου φαινονται πολυ πιο ευκολα απο τα ελικοπτερα παντως...

Fall Out Boy
09-01-12, 14:19
Εγώ το chievment με το skid loader το έκανα με 2η προσπαθια και δεν χρειάζεται να έχεις φίλο στην αντίπαλη ομάδα,αν προσεγγίσεις τον αντίπαλο με προσοχη και από πίσω,τότε είναι πανευκολο.όσο για το f35 πολύ μαπα για dogfights το μόνο καλό όταν σε κυνηγανε πατας φρενο και ξαφνικά βρισκεσε πίσω τους.δεν μπορώ να καταλάβω τι δύσκολο έχουν αυτά τα αεροπλάνα και ελικόπτερα καί όλοι παραπονιουνται ότι τους δυσκολευουν.

Sent from my U8800Pro using Tapatalk

SpL4NiS
09-01-12, 14:54
πως κανετε κιλλ με το αεροπλανο ρε παιδια? μου φαινεται πολυ δυσκολο....δεν εχω ξεκλειδωσει καλα καλα τα flares :P
το ελικοπτερο μου φαινεται πολυ πιο ευκολο

Drosanto
10-01-12, 02:57
http://www.egmnow.com/articles/news/dice-a-lot-of-cheaters-have-been-caught-and-dealt-with/

ANGER2244 GR
10-01-12, 12:13
κι εμεις πεταμε χαρταετο.
http://battlelog.battlefield.com/bf3/news/view/2832654777477989165/

οσες φορες πετυχαμε μεσα ρωσους και πολωνους,εκαναν quit απο το rush,εμπαιναν σε conquest και εμεις τους σκοτωναμε ακομα....που να βρεθει ακρη αφου μαλωνουμε μεταξυ μας εμεις.

Helloween81
10-01-12, 14:42
κι εμεις πεταμε χαρταετο.
http://battlelog.battlefield.com/bf3/news/view/2832654777477989165/

οσες φορες πετυχαμε μεσα ρωσους και πολωνους,εκαναν quit απο το rush,εμπαιναν σε conquest και εμεις τους σκοτωναμε ακομα....που να βρεθει ακρη αφου μαλωνουμε μεταξυ μας εμεις.

Κατ'αρχην το παραπανω αναφερεται σε pc καθως η clanbase (στην οποια ειμαι μελος πολλα χρονια) ειναι κατα 90% pc based οργανωτης ανταγωνιστικων ladder/cup. Σε pc το skill δεν εχει καμια ma καμμια σχεση με αυτο που βλεπεις στο xbox. Στο xbox εχω πεθανει σε 150 ωρες 1 φορα απο jet. Eνα φιλαρακι μου με jet στο pc εχει 6000 tank kills την στιγμη που οι περισσοτεροι στο xbox σκανε στα βουνα. Kαι αυτο ειναι ενα μικρο παραδειγμα.
Επισης μιλαμε για clan/οrganized gaming. Σε αυτη την μορφη καμια σχεση το public skill με clan gaming skill. Να σκεφτεις τα ατομα που παιζουνε σε αυτο το επιπεδο ειναι IRC απο την beta και παιζουν μονο clan wars με τακτικες και επικοινωνια απεναντι σε ομαδες με τους ιδιους ορους. Αυτους τους παιχτες δεν θα τους δεις σχεδον ποτε public. Μονο αν θελουν να κανουν πλακα. Οχι απλα μερα με νυχτα το skill αναμεσα σε publicades και clans. Mιλαμε για διαπλανητικα μιλια αποσταση

Τωρα γιατι ουτε στο pc εχουμε επιτυχιες ως χωρα? Σε πρωτη φαση η αληθεια ειναι οτι ενω δεν εχουμε επιτυχιες με "εθνικη ομαδα" σε clan επιπεδο και ειδικα στο battlefield εχουν διακριθει ελληνικες ομαδες. Τοσο οι HEAT οσο και οι GR-OF. Αρχικα σε χαμηλοτερο επιπεδο αλλα ειδικα οι GR-OF οταν βαλανε και μερικους ξενους στην ομαδα ( αρκετους για να πω την αληθεια) ηταν για ενα διαστημα η καλυτερη BF ομαδα στην Ευρωπη.

Απο εκει και περα γιατι δεν μπορουμε να ανταγωνιστουμε σε κορυφαιο επιπεδο ξενους

1) Γραμμες - συνδεσεις. Οταν εμεις παιζουμε απο POTENET, failnet κτλ με καλωδια απο τον καιρο του Λεωνιδα και σου βγαινει ο Σουηδος με την οπτικη ινα και την over 9000 γραμμη παντα θα εχεις μειονεκτημα. Δεν ειναι τυχαιο οτι σπανια θα δεις επιτυχημενη ομαδα απο τα Βαλκανια και οι πιο πετυχημενες ειναι ομαδες απο Β. και κεντρικη Ευρωπη. Τεχνολογικα προηγμενες χωρες στον τομεα των τηλεπικοινωνιων δηλαδη.

2)Dedication . Καλως η κακως οπως το δει ο καθενας ζουμε στην Ελλαδα.. Την χωρα των 300 ημερων τον χρονο με ηλιο. Τις περισσοτερες επιτυχιες οπως ειπα και πιο πριν τις εχουν β. και κεντρικες χωρες τις Ευρωπης. Ειχα πολλους φιλους ειδικα απο Φιλανδια και Σουηδια. Κατ'αρχην οι περισσοτεροι που παιζουν σε hardcore level ειναι ειτε 15-18 ειτε φοιτητες. Πανε σχολειο κανουν εσωτερικα ολα τα μαθηματα. Αφου γυρισουν σπιτι κατα τις 2-3 αραζανε στο pc και σηκωνοντουσαν απο την καρεκλα στις 12 το βραδυ. Ενας απο τους λογους ειναι οτι εκει τον περισσοτερο καιρο εισαι αναγκασμενος να εισαι σε εσωτερικο χωρο και το gaming ειναι για πολυ κοσμο μονοδρομος.

Ειναι αρκετα πιο πολυπλοκο το ολο θεμα.

Darkwolfy
10-01-12, 18:12
Μιας κ πετυχες παλιο Pc akia διαφωνω σε μερικα πραγματα.Τωρα οι Gr of ειχαν νοικιασει παιχτες απο το εξωτερικο γιατι πολυ απλα οι HEAT εκοβαν κωλους αν δν το θυμασαι καλα.

Ο λογος π οι ελληνες παιχτες δεν πανε μπροστα δν ειν γιατι δν εχουν ωρες να δωσουν.Ειναι επειδη οι περισσοτεροι ειν εγωιστες κ νομιζουν οτι αυτοι ειναι οι ελιτ.Κ αμα βρεθει αλλος καλυτερος δν κοιτανε να ξεστραβωθουν κ να μαθουν αλλα το ριχνουν σε δικαιολογιες του τυπου δν εχουμε γραμμη ποναμε κανλυε ρανουμε.ΣΚΑΣΕ Κ ΜΑΘΕ(δν παει για σενα Ηello)κ οσο μαθαινεις θα γινεσαι καλυτερος.
Ή πας μπροστα κ συνεργαζεσαι ή αραζεις κ κανεις τον καμποσο κ τον προ.Δεν ειν η γραμμη ουτε οι ωρες π οι μισοι κ παραπανω suckaroun τρελα.
Στο pc αν μπεις σε lobby(καλα δν μιλαμε για cod εκει ειν για γελια οι pcakides)τα μισα κωλοπαιδα αντι να μαθαινουν λενε μονο για μαναδες.Ε πως θα μαθεις ρε φιλε?
Οταν οι μισοι δν σεβονται τους αλλους μισους.

Helloween81
10-01-12, 20:50
Μιας κ πετυχες παλιο Pc akia διαφωνω σε μερικα πραγματα.Τωρα οι Gr of ειχαν νοικιασει παιχτες απο το εξωτερικο γιατι πολυ απλα οι HEAT εκοβαν κωλους αν δν το θυμασαι καλα.

Ο λογος π οι ελληνες παιχτες δεν πανε μπροστα δν ειν γιατι δν εχουν ωρες να δωσουν.Ειναι επειδη οι περισσοτεροι ειν εγωιστες κ νομιζουν οτι αυτοι ειναι οι ελιτ.Κ αμα βρεθει αλλος καλυτερος δν κοιτανε να ξεστραβωθουν κ να μαθουν αλλα το ριχνουν σε δικαιολογιες του τυπου δν εχουμε γραμμη ποναμε κανλυε ρανουμε.ΣΚΑΣΕ Κ ΜΑΘΕ(δν παει για σενα Ηello)κ οσο μαθαινεις θα γινεσαι καλυτερος.
Ή πας μπροστα κ συνεργαζεσαι ή αραζεις κ κανεις τον καμποσο κ τον προ.Δεν ειν η γραμμη ουτε οι ωρες π οι μισοι κ παραπανω suckaroun τρελα.
Στο pc αν μπεις σε lobby(καλα δν μιλαμε για cod εκει ειν για γελια οι pcakides)τα μισα κωλοπαιδα αντι να μαθαινουν λενε μονο για μαναδες.Ε πως θα μαθεις ρε φιλε?
Οταν οι μισοι δν σεβονται τους αλλους μισους.

Την ξερω καλα την ιστορια της ελληνικης σκηνης και την εχω δει την ιστορια αυτη εκ των εσω ως μελος της μιας ομαδας και φιλος με παιδια της αλλης. Δεν ειναι αναγκη για αναλυσεις. Οι grof εγιναν σε καποια φαση η καλυτερη ομαδα της ευρωπης με πρωταγωνιστες ξενους.

Τωρα τα υπολοιπα αυτο που λες ειναι απλα ενα κομματι του παζλ. Εχουμε ξανακανει αυτη την κουβεντα σε καποιο αλλο ποστ. Αυτο που λες ειναι μια πραγματικοτητα αλλα ειναι απλα ενα μερος του προβληματος. Αυτο το θεμα (εγωισμοι, κτλ) υπηρξαν ομαδες οι οποιες το ξεπερασαν και δουλεψαν ομαδικα με προγραμμα και με διαθεση να μαθουν απο τα λαθη τους. Οταν ομως loga-ρες στον σερβερ να παιξεις και πατουσες το tab να δεις στοιχεια ο Σουηδος ειχε 15 ping και ο ελληνας 80-100. Aυτοι οι αριθμοι ειναι χρονος. Με απλα λογια οποιος εχει μικροτερο ping βλεπει τον αλλο γρηγοροτερα και μπορει να αντιδρασει γρηγοροτερα. Ειναι η αρχη του online gaming. Στο τοπ επιπεδο θα παιξεις με τους καλυτερους και εκει οχι τα 70 αλλα και το 1 διαφορα ping θα μετρησει. Οσο καλα να παιζεις οσο και να μαθεις καποια στιγμη θα βρεις ταβανι.

ANGER2244 GR
11-01-12, 04:18
διαβαζοντας και τους δυο σας εχω την εικονα οτι εχετε και οι δυο δικιο και πως αν συνθεσει κανεις τα οσα λετε προκυπτει η πραγματικοτητα....

kopaGR
13-01-12, 17:26
http://www.youtube.com/watch?v=HzyXcjqzEw8

xahxahxah!!

Eugene
13-01-12, 19:12
EPIC!!!!!

Grilos GR
13-01-12, 19:13
Δεν ξερω τι ειναι πιο τραγικο, ο Camperopoylos η οι 3 τυποι που γελανε και τραβανε βιντεο καποιον για να δουνε την αντιδραση του και τελικα τους κερναει απο ενα σαλεπακι στον καθενα με την θεικη του εξοδο....
Εγω παντως θα ελεγα στα τσακαλια στο squad μου να στηθουμε ακριβως απεναντι του και να τον εκτελεσουμε κανονικα , αδειαζοντας απο 1 γεμιστηρα το λιγοτερο ^^

Connie GR
13-01-12, 19:16
[...]
Εγω παντως θα ελεγα στα τσακαλια στο squad μου να στηθουμε ακριβως απεναντι του και να τον εκτελεσουμε κανονικα , αδειαζοντας απο 1 γεμιστηρα το λιγοτερο ^^

Τι brutal τύπος, Θεέ μου... Για όνομα... :P

Grilos GR
13-01-12, 19:23
Εχω και κλαρκ...παμε μια βολτα? :flirting:

Connie GR
13-01-12, 19:27
Εχω και κλαρκ...παμε μια βολτα? :flirting:

Ροντέοοο Ροντέοοοοοο!

ANGER2244 GR
14-01-12, 12:09
http://www.youtube.com/watch?v=HzyXcjqzEw8

xahxahxah!!

XAAXAXAXAXAXAX ΚΛΑΜΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ!!!!

mikekan
14-01-12, 22:14
Στο multiplayer που εμφανίζεται το x κουμπί στην οθόνη τι σημαίνει;

Για να σηκωνεις όπλο η κάτι άλλο;

zapee995
14-01-12, 23:07
Με το Χ μαζευεις τον πεσμενο εξοπλισμο απο αλλο παικτη. Αν εισαι πχ engineer μπορεις να σηκωσεις τον εξοπλισμο ενος assault κοκ..

zapee995
14-01-12, 23:12

Βρισκω και εγω...ΘΕΕ μου..χαχαχαχαχαχαχα :hangover::hangover:

mikekan
14-01-12, 23:13
Με το Χ μαζευεις τον πεσμενο εξοπλισμο απο αλλο παικτη. Αν εισαι πχ engineer μπορεις να σηκωσεις τον εξοπλισμο ενος assault κοκ..

:peaceful:

Chronix GRE
15-01-12, 15:21
Τελικά ο λόγος που δεν μου έβρισε εύκολα match ήταν επειδή μου έλειπε το DLC BTK. Από την στιγμή που το κατέβασα βρίσκει αμέσως.

Το παιχνίδι είναι απίστευτα εθιστικό.

SpL4NiS
15-01-12, 16:19
http://img233.imageshack.us/img233/2771/battlefield3bysplanis.jpg

mikekan
15-01-12, 16:49
Παίζοντας μια εβδομάδα περίπου ειναι πλέον εμφανές πόσο πιο μεστό ειναι το παιχνιδι σε σχέση με το COD! Είχα κουραστεί απο το διαρκές τρέξιμο και τα συνεχόμενα kills! Εδω πλέον κάθε kill σου δίνει μια άλλη ευχαρίστηση! Και έχω Πολλά να δω ακόμα! Super παίδες!

ALEG0LAS
20-01-12, 17:19
Καλησπέρα. Νέο μέλος και σχετικά νέος xbox-gamer (εδώ και ένα χρόνο περίπου).

Επειδή είμαι fan των shooters, έχω παίξει τον τελευταίο χρόνο σχεδόν τα πάντα του είδους: BC2, MW2, MOH, Homefront & BlackOps. Όταν έβαλα το BF3 στο xbox, δεν το ξανάβγαλα, παρά μόνο για να αλλάξω μεταξύ campaign και multi.

Έχει την αληθοφάνεια του Medal (το οποίο το παράτησε η ΕΑ γιατί δεν είχε απήχηση, αλλά ήταν πολύ καλό) και το μέγεθος των πιστών που αρμόζει σε ένα BF. Καμία σχέση φυσικά με COD.

Παίζω συνήθως απογεύματα (~6-8), αν κάποιος θέλει να ακολουθήσει add me.

Gamertag: ALEG0LAS
Προσοχή το "0" είναι μηδέν :)

Connie GR
21-01-12, 02:24
Το μοναδικό πράγμα που έχω να πω μετά τις σημερινές μας περιπέτειες με ANGER και Helloween είναι το εξής.

P T F O

Ειλικρινά, δεν ξέρω για ποιό λόγο είναι κάποια άτομα που (ασφαλώς και θα τα) πετυχαίνεις συμπαίκτες και δε θα δώσουν την παραμικρή σημασία στα objectives. Το αποτέλεσμα; Τρείς, ΤΡΕΙΣ άνθρωποι να οργώνουν την πίστα για τα ρημάδια τα objective και οι άλλοι εννέα να ρεμβάζουν. Μπράβο στο κουράγιο και την υπομονή του ANGER και του Helloween. Εγώ δεν άντεξα και το έκλεισα μετά από 6 spawntraps.

xboxakias gr
21-01-12, 03:11
Δυστυχώς όλοι πάνε για τα kills και τους λείπει η ομαδικότητα.Αλλά απορώ γιατί δν παίζουν TDM;Για να σπάνε τα νεύρα των άλλων και να χαλάνε το παιχνίδι;

Grilos GR
21-01-12, 11:28
Καλησπέρα. Νέο μέλος και σχετικά νέος xbox-gamer (εδώ και ένα χρόνο περίπου).

Επειδή είμαι fan των shooters, έχω παίξει τον τελευταίο χρόνο σχεδόν τα πάντα του είδους: BC2, MW2, MOH, Homefront & BlackOps. Όταν έβαλα το BF3 στο xbox, δεν το ξανάβγαλα, παρά μόνο για να αλλάξω μεταξύ campaign και multi.

Έχει την αληθοφάνεια του Medal (το οποίο το παράτησε η ΕΑ γιατί δεν είχε απήχηση, αλλά ήταν πολύ καλό) και το μέγεθος των πιστών που αρμόζει σε ένα BF. Καμία σχέση φυσικά με COD.

Παίζω συνήθως απογεύματα (~6-8), αν κάποιος θέλει να ακολουθήσει add me.

Gamertag: ALEG0LAS
Προσοχή το "0" είναι μηδέν :)
καλο κουραγιο :meditatin

Το μοναδικό πράγμα που έχω να πω μετά τις σημερινές μας περιπέτειες με ANGER και Helloween είναι το εξής.

P T F O

Ειλικρινά, δεν ξέρω για ποιό λόγο είναι κάποια άτομα που (ασφαλώς και θα τα) πετυχαίνεις συμπαίκτες και δε θα δώσουν την παραμικρή σημασία στα objectives. Το αποτέλεσμα; Τρείς, ΤΡΕΙΣ άνθρωποι να οργώνουν την πίστα για τα ρημάδια τα objective και οι άλλοι εννέα να ρεμβάζουν. Μπράβο στο κουράγιο και την υπομονή του ANGER και του Helloween. Εγώ δεν άντεξα και το έκλεισα μετά από 6 spawntraps.
τι ειναι το PTFO :confused:

zapee995
21-01-12, 12:00
τι ειναι το PTFO :confused:

Play the F****** objective.

ANGER2244 GR
21-01-12, 21:34
με τοσα μοσχαρια που πετυχαινουμε ως συμπαικτες λιγο μενει για να αρχιζουμε να βελαζουμε.ελπιζουμε να μπορουμε να κατεβασουμε γαλα τουλαχιστον να κανουμε και οικονομια.μη σας μπαινουν ιδεες να μας σφαξετε για το κρεας.ειμαστε σιτεμενοι.

πραγματικα δε ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω.....συνανταμε ανθρωπους που οχι απλα δεν παιζουν για το objective,αλλα που τρεχουν στη μεση του χαρτη σαν τον μπα-μ-μπι(δε γραφω μπαμπι για να μη νομζιει κανεις οτι εννοω το μπαμπη το ξαδερφο του μακη και του λακη και του σακη) οταν εχασε τη μητερα του,παιχτες που επιλεγουν παντελως λαθος class σε σχεση με το mode και το χαρτη,λαθος οπλα,αλλοι ξαπλωνουν και προσποιουνται τις δενδρογαλιες(αμα ηταν οχιες θα τσιμπουσαν και θα εκαναν και ζημια τουλαχιστον).....

εχουμε δει ανθρωπους να κοιτανε τα αστερια στο νυχτερινο ουρανο της tehran highway(ειμαι πεπεισμενος οτι ο sniper με το 12Χ σκοπευτρο εψαχνε την Πούλια και τη ζωνη του Ωριωνα εκει που κοιτουσε),εχουμε δει ανθρωπους να παιρνουν τα ελικοπτερα και να προσπαθουν να τα κανουν υποβρυχια,να σε κοιτανε στα ματια και να βγαζουν μαχαιρι για να σε σκοτωσουν αντι να πυροβολησουν,να σε σκοτωνουν διπλα τους και αυτοι να κανουν πως δεν ειδαν ως αλλοι κομπαρσοι σε κακο επεισοδιο του CSI Miami και το καλυτερο.....

να κανουν quit την ωρα που τους πυροβολας για να μη γραψουν death.....ειλικρινα απορω....καθονται με το καλωδιο ethernet αναμεσα στα μπουτακια τους και οταν τα πραγματα ζορισουν σηκωνονται αποτομα τραβωντας το καλωδιο απο την πριζα?μηπως θα επρεπε να το δεσουν γυρω απο το λαιμο τους?.....
δεν εχει συμβει μια φορα αυτο για να ειναι τυχαιο περιστατικο.....εχουμε δει επανειλλημενως να βαρανε quit οταν ειναι στο 1% health....battlefield ειπαμε να παιξουμε οχι ghost busters για να κυνηγαμε φαντασματα.....

δε θα ηθελα να μπω στο μυαλο καποιου ο οποιος χανει ολες τις σημαιες ή ειναι αμυνομενος με τα 2 objectives να αναβοσβηνουν ντυμενα με εκρηκτικα και αυτος να προσπαθει να snipeαρει το MAV το οποιο παρεπιπτοντως κυνηγαει να σκοτωσει εμενα ως αλλη υπερμεγεθης αλογομυγα.....

θα ειναι πολυ ανακατεμενα τα πραγματα μεσα σε αυτο το μυαλο.....δυστυχως τοσο ανακατεμενα που δεν ανακαλυψε ακομη το CoD.....ή ακομη χειροτερα αφησε τον multiplayer παραδεισο του για να κανει τον δικο μου κολαση......

ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.....

Connie GR
21-01-12, 22:33
με τοσα μοσχαρια που πετυχαινουμε ως συμπαικτες λιγο μενει για να αρχιζουμε να βελαζουμε.ελπιζουμε να μπορουμε να κατεβασουμε γαλα τουλαχιστον να κανουμε και οικονομια.μη σας μπαινουν ιδεες να μας σφαξετε για το κρεας.ειμαστε σιτεμενοι.

πραγματικα δε ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω.....συνανταμε ανθρωπους που οχι απλα δεν παιζουν για το objective,αλλα που τρεχουν στη μεση του χαρτη σαν τον μπα-μ-μπι(δε γραφω μπαμπι για να μη νομζιει κανεις οτι εννοω το μπαμπη το ξαδερφο του μακη και του λακη και του σακη) οταν εχασε τη μητερα του,παιχτες που επιλεγουν παντελως λαθος class σε σχεση με το mode και το χαρτη,λαθος οπλα,αλλοι ξαπλωνουν και προσποιουνται τις δενδρογαλιες(αμα ηταν οχιες θα τσιμπουσαν και θα εκαναν και ζημια τουλαχιστον).....

εχουμε δει ανθρωπους να κοιτανε τα αστερια στο νυχτερινο ουρανο της tehran highway(ειμαι πεπεισμενος οτι ο sniper με το 12Χ σκοπευτρο εψαχνε την Πούλια και τη ζωνη του Ωριωνα εκει που κοιτουσε),εχουμε δει ανθρωπους να παιρνουν τα ελικοπτερα και να προσπαθουν να τα κανουν υποβρυχια,να σε κοιτανε στα ματια και να βγαζουν μαχαιρι για να σε σκοτωσουν αντι να πυροβολησουν,να σε σκοτωνουν διπλα τους και αυτοι να κανουν πως δεν ειδαν ως αλλοι κομπαρσοι σε κακο επεισοδιο του CSI Miami και το καλυτερο.....

να κανουν quit την ωρα που τους πυροβολας για να μη γραψουν death.....ειλικρινα απορω....καθονται με το καλωδιο ethernet αναμεσα στα μπουτακια τους και οταν τα πραγματα ζορισουν σηκωνονται αποτομα τραβωντας το καλωδιο απο την πριζα?μηπως θα επρεπε να το δεσουν γυρω απο το λαιμο τους?.....
δεν εχει συμβει μια φορα αυτο για να ειναι τυχαιο περιστατικο.....εχουμε δει επανειλλημενως να βαρανε quit οταν ειναι στο 1% health....battlefield ειπαμε να παιξουμε οχι ghost busters για να κυνηγαμε φαντασματα.....

δε θα ηθελα να μπω στο μυαλο καποιου ο οποιος χανει ολες τις σημαιες ή ειναι αμυνομενος με τα 2 objectives να αναβοσβηνουν ντυμενα με εκρηκτικα και αυτος να προσπαθει να snipeαρει το MAV το οποιο παρεπιπτοντως κυνηγαει να σκοτωσει εμενα ως αλλη υπερμεγεθης αλογομυγα.....

θα ειναι πολυ ανακατεμενα τα πραγματα μεσα σε αυτο το μυαλο.....δυστυχως τοσο ανακατεμενα που δεν ανακαλυψε ακομη το CoD.....ή ακομη χειροτερα αφησε τον multiplayer παραδεισο του για να κανει τον δικο μου κολαση......

ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.....

Amen to that, brother. Amen to that.

zapee995
22-01-12, 19:01
Χερετω! Μια απορια. Πως γινεται καποιοι να μιλουν μεσα στο BF3? Επισης ειδα οτι στο Battlelog μου δειχνει μεγαλο ποσοστο quit. Αυτο πως ανεβαινει?

Grilos GR
22-01-12, 19:30
Χερετω! Μια απορια. Πως γινεται καποιοι να μιλουν μεσα στο BF3? Επισης ειδα οτι στο Battlelog μου δειχνει μεγαλο ποσοστο quit. Αυτο πως ανεβαινει?
Μπορεις να βαλεις ΟΝ την επιλογη που ακους ΜΟΝΟ τους φιλους σου οταν παιζεις καποιο Multiplayer game η μπορεις να εισαι παρτυ μονος σου και ετσι και παλι δεν θα ακους τους αλους,το εχω κανει και εγω αυτο γιατι βαρεθηκα το καθε αμυαλο να τσιριζει συνεχεια σε διαφορες γλωσες.

Για τα quits ΔΕΝ ξερω 100% να σου πω, εμενα μου λεει 10%~ quit που ΔΕΝ παιζει να εχω κανει τοσα ,γιατι σε ολα μαζι τα mode εχω κανα 1100+ match οπωτε δεν παιζει να εχω βγει σε 1/10 παιχνιδια...αυτο ομως που εχουμε κανει με τα παιδια, ΠΡΙΝ αρχισει το match κανουμε quit για να παμε πισω στο μενου και να φορμαρουμε και παλι την squad η να μπουμε σε αλλον server.Ισος αυτο μετραει.

Υ.γ Anger εισαι τρελα :peaceful:

Drosanto
22-01-12, 20:19
Ποτε επιτελους θα φτιαχτει αυτη η USAS-12....???
Τα πραγματα ειναι απλα τραγικα....
Το οτι χρησημοποιητε το χειροτερο οπλο του παιχνιδιου με τον χειροτερο τροπο(frag rounds) στην χειροτερη πιστα του παιχνιδιου κανει το παιχνιδι πραγματικα ανυποφορο...
Δν γινεται σε ολες τις αλλες πιστες να ειμαι σχεδον παντα μεσα στην πρωτη 5αδα-6αδα και στην operation metro που γινετε πανηγυρι απο την USAS να ειμαι παντα στους 3 τελευταιους.....

ANGER2244 GR
22-01-12, 20:36
Υ.γ Anger εισαι τρελα :peaceful:

:teethy::angry:

μη ξεχνας το gamertag μου οταν παιζουμε....δεν το επελεξα τυχαια!κανονιστε τουδε και στο εξης περισσοτερη τακτικη να μη σας ζαλιζω τα...αντρικα αξεσουαρ!

Fall Out Boy
22-01-12, 21:12
Επισης ειδα οτι στο Battlelog μου δειχνει μεγαλο ποσοστο quit. Αυτο πως ανεβαινει?

Αυτό είναι πάναπλο.
Την ώρα που παίζεις multi, απλά βγαίνεις στο dashboard.:ignoring:

zapee995
22-01-12, 22:32
Δεν βγαινω στο Dash. Απλα οταν κατανταει κουραστικο το παιχνιδι, δηλαδη να μην σε κανουν revive, να μην σταματανε να σε παρουν, να περιμενουν να σε σκοτωσει ο αντιπαλος ωστε να τον εφνιδιασουν με μαχαιρια και πανω απ'ολα τα πιτσιρικια να ουρλιαζουν στο mic, τοτε βγαινω απο το ματς και ας ειμαι μεσα στην τριαδα. Αλλα και στις αρχες επαιζα και επειδη μερικες πιστες κραταγαν πολυ, βαριομουν και εβγαινα. Οταν φορτωσει μια πιστα πριν μπουμε στη μαχη (κατα την αντιστροφη μετρηση) υπαρχει προβλημα να κανω quit??

ALEG0LAS
22-01-12, 22:56
Δυστυχώς όλοι πάνε για τα kills και τους λείπει η ομαδικότητα.Αλλά απορώ γιατί δν παίζουν TDM;Για να σπάνε τα νεύρα των άλλων και να χαλάνε το παιχνίδι;

Είναι απλό: στο TDM παίζουν όλοι TDM, ενώ στο Rush ή Conquest υπάρχουν και μερικοί ... "βλάκες" που πάνε στο objective (αίσχος) και εκεί ένα καμπέρι περιμένει να πάρει απλά το kill.

zapee995
23-01-12, 00:17
Αυτο που εγινε τωρα δεν εχει ξαναγινει...Με εκαναν revive και ειχα αλλο gamertag και αλλο εξοπλισμο. και στα καπακια με πεταξε...καλο??

ANGER2244 GR
23-01-12, 09:35
Αλλα και στις αρχες επαιζα και επειδη μερικες πιστες κραταγαν πολυ, βαριομουν και εβγαινα.

ουδεν σχολιο......

zapee995
23-01-12, 13:04
ουδεν σχολιο......

Καλύτερα.

ANGER2244 GR
23-01-12, 14:21
ω ναι.....καλυτερα.see you on the battlefield.μονο που οταν τρως το headshot μην κανεις quit και κυνηγαμε φαντασματα επειδη το ματς διαρκει 15 λεπτα....οταν εισαι επιθεση.διοτι rush αμυνα θα αναβοσβηνουν οι τελευταιοι ρομβοι μεχρι εσυ να αποφασισεις τι class θα εχεις.....

παιχτες που λενε οτι κανουν quit επειδη διαρκει πολυ το ματς μας χαλανε τα παιχνιδια.....σε παραπεμπω στις προηγουμενες σελιδες και ειδικα στο post του connie......PTFO(Play the F***ing Objective)

ANGER2244 GR
23-01-12, 14:25
και επειδη στο BF3 καταγραφονται Ο Λ Α,ψαξτε στο battlelog τον κυριο που λεει οτι κανει quit επειδη βαριεται και μετα αναρωτιεται γιατι εχει 36% quits.....εμεις με 4 και 5% ειμαστε χαιβανια που καθομαστε και τρωμε τις ηττες.....

zapee995
23-01-12, 14:58
Οχι φιλε μου κανεις λαθος. Εαν εκανα quit δεν θα ειχα K/D ratio 0.40. Δεν θα ειχα καν 1300 deaths παραπανω...και στο κατω κατω δεν με νοιαζει κιολας. Πληρωσα το παιχνιδι και θα το παιζω οπως αρεσει εμενα, και αν πιστευεις οτι σου χαλασα καποτε το game ζηταω συγγνωμη. Και αν καποια στιγμη σε συναντησω ονλαιν και μου κανεις headshot, δεν θα βαλω τα κλαμματα κιολας..

Connie GR
23-01-12, 15:12
Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε...

Αφήστε τα νεύρα σας για το πεδίο της μάχης και εξαπολύστε την οργή σας στους αντιπάλους!!!

zapee995
23-01-12, 15:23
Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε...

Αφήστε τα νεύρα σας για το πεδίο της μάχης και εξαπολύστε την οργή σας στους αντιπάλους!!!

Connie εχεις δικιο αλλα οταν ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα οπως λες και εμφανιζεται καποιος να απανταει σε μια απορια και να σε βλεπει εσενα ως αντιπαλο αυτο δεν ειναι ωραιο...

WannaBeAlone
23-01-12, 15:54
Καλα καθεστε και τσακωνεστε και χαλατε τις καρδιες σας επειδη ενας εκανε quit να βγει στο dash ο αλλος τραβαει καλωδια αλλος δεν ξερει τι class να βαλει και χιλιαδες αλλες
μ*******ς που αμα αρχισουμε να γραφουμε θα γραψουμε τομο ολοκληρο.
Ενα Γ******ο παιχνιδι ειναι απολαυστε το

ANGER2244 GR
23-01-12, 20:11
Με τη λογικη αυτη "το πληρωσα και παιζω οπως θελω" θα πρεπει οταν πας σινεμα να ουρλιαζεις να μιλας στο τηλεφωνο να χουφτωνεσαι με τη γυναικα να τρως κΙ να κανεις και κατι σλλο ταυτοχρονα επειδη πληρωσες και θα δεις την ταινια οπως γουσταρεις...στα μουλτι παιχνιδια ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. Επειδη καθεσαι μονος σου σπιτι δε σημαινει οτι δεν παιζεις με αλλους ταυτοχρονα οι οποιοι οληρωσαν οχι για μα παιζουν οπως θελουν αυτοι αλλα οπως σχεδιασαν οι developers.....

Lame argument και trolling μεγαλυτερο απο οτι μπορουσε να φανταστει ο τολκιν, η θεικη δυναμη των απανταχου τρολς ολων των rpg ηταν αυτο το σχολιο....εμεις παιζουμε the way its meant to ne played κι εσυ οπως σου φαινεται...μαλιστα. Στην τελικη καντο και φριμπι το δισκακι...αρκει εσυ και οι εκατονταδες χιλιαδες ομοιων σου να μη χαλατε το παιχνιδι...οπως ο ηρωας sniper που εστελνε μηνυματα στον κονι ο οποιος σε conquest καθοταν πισω απ το deployment και ανοιγε τρυπες στα τουβλα του διπλανου κτιριου την ωρα που εμεις χαλασανε τα χειριστηρια να τρεχουμε απο σημαια σε σημαια...

Υπαρχει και το tdm αν δε σας αρεσει το cod....

zapee995
23-01-12, 21:19
Η κουβεντα απο μερους μου τελειωνει εδω...και αυτο με το σινεμα κατσε λιγο σκεψου το γιατι ειναι εντελως ακυρο..

Grilos GR
23-01-12, 22:09
καταλαβαινω τον Νικο ,γιατι παιζω μαζι του.
Φανταζομαι αν υπηρχε καποιο "Newbie" Lobie για τους νεους παιχτες ,η για αυτους που τους αρεσει το πιο "COD" style και παιζανε ολοι αυτοι μαζι RUSH MODE ,δεν θα γινοταν κανενα Kill ,ουτε θα ακουγοταν καν πυροβολισμος ,γιατι και οι 2 ομαδες θα ειχαν Καμπεροθει στις βασεις τους και δεν θα το κουνουσαν ρουπι.

Κατι τετοιο γινεται στα Rush 5-6 ατομα με sniper σαν attackers ειναι ΟΤΙ χειροτερο...σαν μαπας να τρεχεις πανω κατω συνεχεια να κουμπωσεις τα Mcom station και οι αλλοι να πετανε χαρταετο και να τραγουδανε "μια ωραια πεταλουδα"

Αυτο δεν το λες και "Εγω το πληρωσα ,εγω θα παιξω οπως γουσταρω" γιατι στην ουσια παιζεις εναντιον τον συμπαικτων σου.

zapee995
23-01-12, 22:50
Βασικα ειναι ολο το θεμα παρεξηγημενο...ξεκινησα με μια απορια και εφτασα να δειχνω fanboy οπως ειπε ο Νικος..οτι καμπαρωνωμαι και τετοια...πραγμα που δεν εκανα ποτε...Με αυτο που ειπα οτι το παιχνιδι το παιζω οπως μου αρεσει εννουσα οτι οποτε θελω μπαινω και οποτε θελω βγαινω..Πραγμα που προφανως την σπαει σε καποιους γιατι πιστευουν οτι το κανουμε, Νικο, εμεις και οι εκαντονταδες χιλιαδες ιδιοι μου, για να μην μαζεψουμε deaths. Με εχεις παρεξηγησε, ποτε δεν "πεταγα χαρταετο" αλλα παντα παιζω για την ομαδα. Τωρα αν βγαινω στα μισα του ματς και σου τη δινει, τοτε ειναι δικο σου προβλημα.

mikekan
23-01-12, 23:37
Ρε παίδες, αν ειναι δυνατόν, 15 χρόνων είστε? :peaceful:

ANGER2244 GR
24-01-12, 01:27
15 δεν ειμαι. Ειμαι το πολυ 8...και δεν το λεω ειρωνικα διοτι πολυ απλα το gaming ειναι χομπυ και παθος για εμενα. Το αγαπαω σαν 8χρονος αλλα παιζω σαν 30χρονος(29 για την ακριβεια!) και γι αυτο θελω να το ευχαριστιεμαι...και για να γινει αυτο πρεπει να παιζω σωστα...ειτε χανω ειτε κερδιζω...γι αυτο ειναι κριμα που σε αυτο το παιχνιδι οπως εχει ξανα συζητηθει ειναι αδυνατο να μεινουν στην ιδια ομαδα 6 ατομα και περισσοτεροι που ειναι παρεα λογω των συνεχομενων quits των αντιπαλων που οδηγουν σε αναγκαστικα switches...εχω καμια 10αρια ατομα που ειναι αστερια στο παιχνιδι και βαλε και καποιους φιλους τους και να που μαζευομαστε τοσοι και δε μπορουμε να παιξουμε...διοτι μετα απο ενα ματς οι αντιπαλοι κανουν quit, η ομαδα μασ σπαει και καταληγουμε να παιζουμε αντιπαλοι μεταξυ μας...προχθες παλι παιζαμε 2 squads σε διαφορετικα παιχνιδια γι αυτο το λογο...ενω θα μπορουσαμε να ειμαστε ολοι μαζι και να παιζουμε καλη μπαλα...

Ελεος λοιπον τοσο με την dice και αυτο το αυτοματο team switching που ακυρο δεν το λες αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο και ελεος και με τους quitαδες....κανονικα μετα απο καποια quits θα επρεπε να υπαρχει ποινη...και στο φιναλε ας φτιαξουν καλυτερο matchmaking ετσι ωστε οταν καποιος με lvl23 κανει quickmatch να μην τον βαζει με το 38αρι αετοπουλο που εμαθε που πεφτουν ακριβως τα συντριμμια στη seine crossing και στα φερνει στο κεφαλι και μετα ρωτας γιατι βλεπεις "bad luck" στο kill cam....

Original GR
24-01-12, 02:10
15 δεν ειμαι. Ειμαι το πολυ 8...και δεν το λεω ειρωνικα διοτι πολυ απλα το gaming ειναι χομπυ και παθος για εμενα. Το αγαπαω σαν 8χρονος αλλα παιζω σαν 30χρονος(29 για την ακριβεια!) και γι αυτο θελω να το ευχαριστιεμαι...και για να γινει αυτο πρεπει να παιζω σωστα...ειτε χανω ειτε κερδιζω...γι αυτο ειναι κριμα που σε αυτο το παιχνιδι οπως εχει ξανα συζητηθει ειναι αδυνατο να μεινουν στην ιδια ομαδα 6 ατομα και περισσοτεροι που ειναι παρεα λογω των συνεχομενων quits των αντιπαλων που οδηγουν σε αναγκαστικα switches...εχω καμια 10αρια ατομα που ειναι αστερια στο παιχνιδι και βαλε και καποιους φιλους τους και να που μαζευομαστε τοσοι και δε μπορουμε να παιξουμε...διοτι μετα απο ενα ματς οι αντιπαλοι κανουν quit, η ομαδα μασ σπαει και καταληγουμε να παιζουμε αντιπαλοι μεταξυ μας...προχθες παλι παιζαμε 2 squads σε διαφορετικα παιχνιδια γι αυτο το λογο...ενω θα μπορουσαμε να ειμαστε ολοι μαζι και να παιζουμε καλη μπαλα...

Ελεος λοιπον τοσο με την dice και αυτο το αυτοματο team switching που ακυρο δεν το λες αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο και ελεος και με τους quitαδες....κανονικα μετα απο καποια quits θα επρεπε να υπαρχει ποινη...και στο φιναλε ας φτιαξουν καλυτερο matchmaking ετσι ωστε οταν καποιος με lvl23 κανει quickmatch να μην τον βαζει με το 38αρι αετοπουλο που εμαθε που πεφτουν ακριβως τα συντριμμια στη seine crossing και στα φερνει στο κεφαλι και μετα ρωτας γιατι βλεπεις "bad luck" στο kill cam....
γ αυτο προχθες που σας εκανα join μετα απο 2-3 ματσακια που τους περασαμε πριονοκορδελα σε καποια φαση κατι δ μου πηγαινε καλα αφου διελυσε η squad κ πατωντας back διαπιστωσα οτι οι περισσοτεροι ησασταν πλεον αντιπαλοι μ.βασικα ξενερωσα κ εφυγα.οντως τραγικο atchmaking.

WannaBeAlone
24-01-12, 04:10
Ρε Νικο ολα αυτα που λες ειναι πολυ σωστα και συμφωνο μαζι σου με χιλια
Και εγω οπως λεει ο Γιωργος επειδη παιζω πιο πολυ Rush οχι απλα τσαντιζομαι μου σπαει τα νευρα να βλεπω 3 noobia με μορταρ να βαρανε σαν παλαβοι 5-6 sniper να πετανε χαρταετο και να μενουμε 2-3 να κανουμε επιθεση-αμυνα στα m-coms.
Μετα τι να κανω εγω πως σκατα θα παω για PTFO οταν σφαζωντε για το πιος θα με πρωτομαχαιρωσει.Οσο για το Conquest πανω κατω τα ιδια τα ξερετε πιο καλα απο εμενα γιατι το λιωνετε πιο πολυ (αχρηστοι που πετανε αεροπλανα και ελικοπτερα Sniper
στα βουνα και στα λαγκαδια και ενας δυο για σημαιες)

Δεν μπορουμε να κανουμε ομως κατι για αυτο
Θυμαμε παλια οταν ξεκινησα την καριερα μου στα ονλινε fps ελιωνα το Cod 4 και το Battlefield 2142 στον υπολογιστη και μεσω του Chat το τι κραξιμο ριχναμε σε Camperia Noobtubes Γιδια που δεν ξερανε να στοχευουνε και βαζανε shotgun και σε αλλους πολλους παιζανε 1 το πολυ 2 match και μετα επερναν τον πουλο και μεναμε εμεις ας πουμε οι καλοι και σοβαροι παιχτες και χορτεναμε παιχνιδι

Το να καθεσε να σπας τα νευρα σου για το καθε να μην πω τι που ηρθε απο Cod και απο καθε αλλο κωλοπαιχνιδο
Σε ενα παιχνιδι που θελει στρατιγικη ομαδικοτητα και και και ξαναλεω και πολλα αλλα και να σου χαλαει εσενα εμενα και τον καθε απο εμας εδω μεσα το παιχνιδι.
Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ειπα και πιο πριν μην χαλιεσε υπομονη και παλι υπομονη και διασκεδασε το παιχνιδι σου
Καπια στιγμη ολοι αυτοι πιστεψε το θα βαρεθουν και θα φυγουν και θα μεινουν πισω μονο αυτοι που πραγματικα αξιζουν Βλεπε Bad Company 2

mikekan
24-01-12, 08:33
Εγω πάντως μέχρι να ανέβω class παίζω team deathwatch να μην τη σπάω και στους άλλους!

Eugene
24-01-12, 10:40
Epic fail Εχθες απο κάποιος ξένο ο οποιος ήταν sniper σε rush Και ειχε καμπερωσει πάνω απο το Α σημειο στην σεκπη και με σκοτωνει..και εκεινη την ωρα οτι ειχαme κανει εμεις charge την Α και παιδια εβλεπα το kill cam tou οση ώρα για να κανω respawn Και απλα δεν κουνηθηκε δεν αγχωθηκε να πει ωχχ μας εβαλαν την Α οχι παιδια εμεινε εκει να κοιταει το κενο...

ΚΑτι τετοια τυπακια απλα δεν ξερουν γιατι εχουν βαλει μεσα το δισκακι , ειναι και μια μεριδα παιχτων που απλα βαρεθηκαν cod Να παιζουν το ιδιο και το ιδιο και δεν είχαν κατι καλυτερο να βρουν σε fps game....

rogerwat23GRE
24-01-12, 11:16
Ίδια φάση ακριβώς Ευγένιε, σε παλιότερο rush στη metro , όπου με έχουν γαζώσει οι επιτιθέμενοι γιατί απο την απογοήτευση πήγαινα σαν το ζώο για το disarm και είναι ένας sniper στο πίσω δεξιά βραχάκι απο την Α και δεν το κούναγε...Και να πω οτι έκανε και κανα spot/kill ή οτιδ΄ξποτε.....χαρταετό πέταγε....Πολύ σπαστικό αυτό

Και οπωσδήποτε πρέπει να φτιάξουν το switching στο παιχνίδι...Ειδικά squad δεν πρέπει να χωρίζεται... έχει τύχει πολλές φορές, όπως είπε και ο Νίκος, και μετά πρέπει να περιμένουμε πότε θα ξανακάνουμε switch, και να σκεφτόμαστε αν είχαμε ξανακάνει πιο πριν γιατί δεν θα μας αφήσει κλπ κλπ...

dpapa
24-01-12, 12:12
Ηθελα να πω εγω τα παραπονα μου με μερικους εδω μεσα που ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανετε ετσι μερικοι απο σας. Ασπουμε ρε παιδια, οτι εχουμε αυτο το παιχνιδι. Και θελουμε να το λιωσουμε, να το παιξουμε, κλπ...οκ κατανοητο οτι πρεπει να παιχτει ομαδικα. Αλλα θεωρο οτι το Battlefield 3 ειναι το worst Hospitable game για να παιξει καποιος και να το ευχαριστιθει. Σορρυ δηλαδη, αλλα μηπως το εχετε παρει λιγο πολυ σοβαρα το παιχνιδι?? Οκ υπαρχουν και μερικοι απο μας που μας αρεσει να παιζουμε πολλα παιχνιδια, και δεν αφοσιουνωμαστε μονο σε ενα παιχνιδι, αλλα το βαζουμε και μερικοι απο μας για κανενα 2ωρο..κλπ...τουλαχιστον να παιξουμε και οτι αλλο εχουμε στο βιβλιοθηκη μας, αλλα πες οτι εχουμε καποιους φιλους που παιζουν και θελουμε να μπουμε στιν τετραδα...η χεσε την τετραδα..να μπεις τουλαχιστον στην ομαδα, και ειλικρινα, να τους παρακαλας επειδη ειτε θεωρουν οτι δεν εισαι καλος..*(επειδη δεν σε βλεπουν να παιζεις) Η απλα θεωρουν τον ευτο τους ανωτεροι απο ολους τους υπολοιπους και δεν εχουν τον χρονο η την υπομονη να μαθουν η να το πω καλυτερα...θελεις να δωσεις εντολες η να εξηγησεις κατι? μην το κανεις σαν να εισαι ο HITLER ασπουμε. Υπαρχει τοση μουρμουρα...κλπ..και μετα λενε καποιοι εδω μεσα , ελα μωρε , το παιχνιδι ειναι φτιαγνμενο για να περνατε καλα κλπ. Παιδια σορρυ, αλλα το εχετε ξεφτυληση. Ειλικρινα λυπαμαι που εχω το παιχνιδι, και να θελω να το παιξω με συμπαικτες, και οι δικοι μου συμπαικτες να θελουν να με αποφυγουν λογου οτι μαλλον δεν επαιξα λιγες ωρες μαζι τους να μαθω το στυλ του παιξιματος τους. Πολυ λαθος. Εδω χωνομαστε με COD και οποιος θελει μπαινει βγαινει και παιρναμε καλα...εδω το κανουμε και στο Gears3, εδω το κανουμε και στο ΦΙΦΑ ...εδω το κανουμε και στo HALO...klp....αλλα BATTLEFIELD! ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ! δεν παιξατε πολλες ωρες, τοτε ΜΗΝ σκεφτειτε να παιξετε αν ειστε νουμπας.

ΕΛΕΟΣ. Ναι ρε..ξερω οτι θελετε να παιξετε σοβαρα οπως θελετε κλπ..αλλα χαλαρωστε λιγο ...δωστε καμια συμβουλη...παιξτε κανενα φιλο στην friends list σας..μην κανετε σαν να εισαστε κλειστει κοινωνια. Κριμας που θελω ειλικρινα να το λιωσο και δεν μπορω...Και κατι ακομη, CONNIE...το προβλημα σου τι ειναι ακριβως? Στομα δεν εχεις? Δεν μπορεις να μου εξηγησεις για ποιον λογο , με αποφευγες χτες σαν ενα μικρο παιδακι? Βρε φιλαρακο..ανετα μπορουσες να εξηγησεις γιατι δεν θελατε να με παιξετε χτες και αντι αυτου , επρεπε να κυνηγαο για να μπω στην ομαδα σας, και καθε φορα που το εκανα αλλαζατε , μεχρι που το πηρα χαμπαρι και σας εσβησα και πηγα και επαιξα με ξενους. Αν ειναι δυνατον. Εκανα κατι που τοσο σου στοιχισε την καριερα σου στο Battlefield? Παντως απο ολους μεσα στο LIVE απο σενα δεν το περιμενα. Θελετε να πειτε κατι , ΠΕΙΤΕ ΤΟ...μην κρυβεστε, δεν υπαρχει λογος να κρυβεστε, σιγα, δεν εγινε και κατι, αλλα ο υπουλος τροπος ειναι ο χειροτερος.

Με αυτην την αφορμη, οποιος στο Battlfield θελει να παιξει , με λιγη πιο χαλαρωτητα..αλλα να εκπληρωνουμε τα ''OBJECTIVES'' οπως θα επρεπε αλλα χωρις ΜΑΣΤΙΓΙΑ ..κλπ...μου λετε η με κανετε add. Το παιχνιδι θελω να παιξω..και οχι να παρω την πρωτια του κοσμου.

Κομπλεξικοι γιναμε και στα games....

MitsosGate13
24-01-12, 12:42
δυστυχως το bf αρχιζει να μαζευει πολυ κοσμο με νοοτροπια των νεοτερων cod (χεστηκα για το objective και θελω να εχω kd 200). Αυτος ηταν κ ο λογος που εκοψα το rush οταν παιζω solo, τοση καμπερια δεν υπαρχει πουθενα αλλου.

επισης το famas και η usas (frag rounds) γινονται εκνευριστηκα. Πριν καμμια βδομαδα πετυχα εναν με 40 αστερια στο famas και το οπλακι εχει βγει ελαχιστο καιρο. Δηλαδη τι πρεπει να γινει για να patchαριστουν αυτες οι overpowered βλακειες; δηλαδη ελεος..

Eugene
24-01-12, 12:49
Dpapa καταρχην οι πρoσvπικες σου διενεξεις δεν νομιζω πως εχει να κανει και με τους υπολοιπυς, εχεις κατι να πεις στον connie πες το στον connie.
δευτερον δεν ειπαμε οτι δεν ευχαριστιομαστε το game καθε αλλο, προσωπικα τετοιο fps ειχα να ευχαριστηθω απο το cod4 ( το halo δεν το συμπεριλαμβανω εννοειται) κουβεντα κανουμε ουτε ζηταμε skillfull παιχτες καλη παρεα ζηταμε...αλλα οταν βλεπεις τετοια πραγματα απλα οι τυποι ειναι fail και γιαυτο και το κανουμε κουβεντα...και εγω εχω παρει snipper και αμολαω χαρταετο πολλες φορες αλλα οχι και να ειμαι διπλα στο objective και να μην κανω κατι....

επισημανση κανουμε για καποια πραγματα στο game και κουβεντα να γινεται αν ειναι μα μην λεμε τπτ να το κλεισουμε το forum.

Grilos GR
24-01-12, 13:25
Το θεμα οπως το βλεπω εγω ειναι οτι,αν επιθυμει καποιος να παιξει το Multiplayer κομματι του BF, πρεπει να εχει μια Χ-ψ εμπειρια απο games(Fps) ειδικα στο BF ,εαν παλι καποιος δεν εχει και τον χρονο να λιωσει και να γινει καλυτερος παιχτης...τοτε η λυση ειναι το Single player κομματι του BF η καποιο αλλο "μη ομαδικο" FPS.
με το να λεμε "suckaro" αλλα αυτος ειμαι και οπως θελω θα παιζω ...εμμμ.

Παντως αρκετα παιδια εχουνε ανεβει στο BF πλαι σε "αετους" και ας suckarane ,μακαρι να ειχα ανεβει και εγω ετσι, ενοω με καλη squad και παρεα^^

Torm23
24-01-12, 13:29
Συμφωνω με τον eugene οτι οι προσωπικες διαφορες ειναι καλο να λυνονται με προσωπικη κουβεντα, οχι μεσω ποστ στο φορουμ.
Νομιζω παντως οτι προκειται για παρεξηγηση φιλε dpapa. Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια, γιατι παρολο που δεν παιζω bf οσο θα θελα και σιγουρα δεν θαμπωνω με τις επιδοσεις μου, εχω παιξει αμετρητα παιχνιδια με τον connie και με αλλα παιδια απο το φορουμ.
Απλα πολλες φορες μπορει να τυχει να μην χωραω στην ομαδα τους και να παιξουμε καποια παιχνιδια αντιπαλοι. Αυτο ειναι ομως αποτελεσμα κακου matchmaking και εχει αναφερθει ηδη πολλες φορες.
Χαλαρωστε λιγο και etfg (enjoy the ----ing game).

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

dpapa
24-01-12, 13:44
Παιδια..σιγα...ειπα ενα ΟΝΟΜΑ...so what!? Δεν τον κραζω, ουτε καν τον βριζω. Το εφερε η κουβεντα , εφοσον ηταν και προσφατο το συμβαν (χτες) . Εγω μιλω γενικα...δεν εχω τιποτα με τον connie...μαλλον αυτος εχει μαζι μου, και οπως το εφερε η κουβεντα ...Ρωταο ανοιχτα...Παρεξυγηση λες? Μακαρι, αλλα χλωμο το βλεπω. Και δεν με ενδιαφερει directly. Αν θελει να μπει να με βρισει η να ασχοληθει, καλως...εγω απλα αναφερω καποιες κομπλεξικοτητες, που θεωρο ειναι απλα ΚΑΚΟ. Χαλαρωστε οπως ξανα λεω, και enjoy it. Αλλα πως οταν υπαρχουν κλικες.

Μονο και μονο που αναφερεστε εσεις, γιαυτο που αναφερα..εχει και ο Connie στομα , χωρις παρεξυγηση..αλλα θεωρο το κανετε χειροτερο που το αναφερετε αυτο το κομματι που ρωταο τον connie. Δεν το εγραψα να γινει θεμα...αλλα επειδη τον ΘΕΩΡΟ ΑΡΧΗΓΟ ΣΤΟ BATTLEFIΕLD με την ομαδα του, και ολοι η ομαδα θα τον ακουσει..σε αυτον εχω τον λογο, και οχι ασπουμε στον αλλο που ηταν στην ομαδα χτες.

Απλα πολυ σπαστικο...να μην μου στελνει κανεις τιποτα...να ρωτω και να μην με απαντουν, να αλλαζουν squad καθε φορα που εμπαινα στο squad τους, και ηταν μονο 3. Ε λιγο σπαστικο...απλα παρτε το μικροφονο..στειλτε μου κατι, και πες, ΔΗΜΗΤΡΗ ΦΑΚ ΟΦΦ! ..και ολα καλα..

ANGER2244 GR
24-01-12, 13:55
το FAMAS δεν ειναι OP.....και αυτο διοτι κανει 10 λεπτα να κανει reload και οι σφαιρες τελειωνουν το ιδιο γρηγορα με οποιοδηποτε PD weapon......επισης μερικοι να ξερουν οτι επειδη παιζουμε 7-8 ατομα ΜΑΖΙ και ειμαστε ψιλοστανταρ,ειναι δυσκολο να συγχρονιστουμε.

επισης ενημερωτικα το παρτυ χωραει 8 ατομα.για να μη νομιζουν μερικοι οτι τους γραφουμε και οτι τους αποφευγουμε.εξαλλου το BF3 ειναι team based game και καλως ή κακως καποιοι εδω παιζουμε σχεδον στανταρ παρεα διοτι ξερουμε ο ενας τον αλλο.....

εγω μια φορα ας πουμε επαιξα με eugenios,anesthisique κλπ αλλα παιζω μονιμως με gunishment,connie,grilos,drosanto,mixalos,billvipe r.και ολο και καποιον θα ξεχναω.....ηδη μαζευτηκαμε 8αδα δηλαδη.....

Torm23
24-01-12, 14:27
Φιλε dpapa αφου νιωθεις ετσι καλα θα κανεις να πεις τα παραπονα σου κατευθειαν στον ιδιο. Η' αμα δε σε νοιαζει οπως λες να μη τα πεις.
Οπως και να χει αυτο ειναι κατι αναμεσα στους 2 σας και οχι μονο ξεφευγει απο τον σκοπο του φορουμ (imo παντα) αλλα δεν ενδιαφερει και κανενα απο εμας τους υπολοιπους.
Φιλικα παντα και χωρις παρεξηγηση.

WannaBeAlone
24-01-12, 16:00
Παντως για να τελειωσω εγω εδω επειδη Σολαρω πολυ καιρο οποιος γουσταρει καλος η μη καλος νοομπας η μη και θελει ας με κανει αντ να παιζουμε παρεα οποτε βρισκομαστε μεσα εγω δεν εχω κανενα προβλημα

Νεο gamertag WannaBeAlone οσοι πιστοι προσελθετε

Drosanto
24-01-12, 17:18
Παντως η αληθεια ειναι οτι τετοια πορωση για παιχνιδι πρωτη φορα βλεπω στην gaming καριερα μου...!!!!Αυτο δν ειναι απαραιτητα κακο αλλα ουτε και καλο..!!

Το θεμα ειναι να υπαρχει παντα ενα μετρο στις συμπεριφορες μας..

Οπως ειπε και ο Anger το οτι ειμαστε μονοι μας σπιτι μας δεν σημαινει οτι παιζουμε και μονοι μας...Πρεπει να υπαρχουν καποιο online gaming κανονες...!!

SpL4NiS
24-01-12, 19:02
Παντως για να τελειωσω εγω εδω επειδη Σολαρω πολυ καιρο οποιος γουσταρει καλος η μη καλος νοομπας η μη και θελει ας με κανει αντ να παιζουμε παρεα οποτε βρισκομαστε μεσα εγω δεν εχω κανενα προβλημα

Νεο gamertag WannaBeAlone οσοι πιστοι προσελθετε

αφου δεν μπαινεις party ποτε :)

TheBlackDogGr
24-01-12, 20:00
*φτιαχνω popcorn και ξαναδιαβαζω σελιδες 88 με 89 περιμενωντας με ανυπομονησια την συνεχεια*

Drosanto
24-01-12, 20:12
μην φτιαξεις παλι με καραμελα...σου χω πει οτι δν μου αρεσουνε....

Torm23
24-01-12, 20:23
Ασε που θα χαλασεις και τη διατροφη..

xaros GR
24-01-12, 20:24
Παντως λιγο πολυ ολοι εχουν δικιο εν μερη. Και οι καμπεραδες και οι σταρχ....ες μου την σπανε αλλα και το υπερβολικα ελιτιστικο στυλ μερικων ωρες ωρες. Θα ριξω λευκο.
Πιο μετα θα μπω να παιξω, οποιος με αποφυγει θα τον καταραστω!!! :devil:

ANGER2244 GR
24-01-12, 20:44
Επειδη ο αρης και ο τονυ περιμενουν τη συνεχεια των σελιδων 88 και 89 και δε θελω να τους απογοητευσω καθως εγω ειμαι αυτος που ποτε δεν κανει δημοσιες σχεσεις και λεει τα πραγματα οπως ειναι και επειδη ξανα διαβασα το ποστ του ντιπαπα και μου την εσπασε ασχημα και σαν περιεχομενο γενικως αλλα και επειδη απευθυνεται στον κονι που ξερω τι μυαλα κουβαλαει θα απαντησω στον ντιπαπα δινοντας συνεχεια στο σιριαλ the noobs and the restless ως εξης:

Ντιπαπα εγραψα ηδη οτι ειμαστε στανταρ ατομα που παιζουμε.connie grilos drosanto gunishment torm noa prototypegr angelok mixalos efialtis daredevil possesedjfk billviper postmortemgr με guest star τον blackdog...

Μπορεις να αντιληφθεις οτι ΟΛΟΙ αυτοι μπαινουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και παιζουν παρεα? δε μπορουμε ουτε μεταξυ μας να βγαλουμε ακρη...και να σου πω και κατι? ΟΛΟΙ αυτοι ειναι ΠΑΙΧΤΟΥΡΕΣ. Ειναι 2-3 ονοματα που ειναι ΑΣΤΕΡΙΑ και οι λοιποι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ. Επειδη εγω επαιξα με εσενα, εσυ φιλε μου δεν εισαι ουτε καν κοντα σε αυτο το επιπεδο. Επομενως εγω προσωπικα δε γουσταρω να παιζω με κακους και μετριους παιχτες. Εκνευριζομαι με το lag, με τη χαζαμαρα αλλοδαπων teammates, την καμπερια αντιπαλων, δε μπορω να εχω τρικυμια εν κρανιω και με καποιον δικο μου...θελω(και με αυτους τους συμπαικτες ΜΠΟΡΩ) να εμπιστευομαι οσο το δυνατον περισσοτερους teammates

Dont take it personal...σκεψου να θελει να παιξει ματς φιφα καποιος ονλαιν και να θελω ΕΓΩ να ειμαι συμπαικτης του...θα καρφωσω μινιμουμ 3αυτογκολ....

Εγω ομως εχω την αυτογνωσια να πω οτι το goddamned game δε με παει αρα δεν το παω...οχι να επιμενω χαλωντας την και σε αλλους....αν θες να μαθεις bf3, μαθε και μετα ευχαριστως join the big league...
Μη νομιζεις οτι εμεις ειμαστε τιποτα θεοι στο bf ή οτι ειμαστε ο neo και γιναμε ενα με το matrix...απλα παιζουμε σωστα...

Επειδη λοιπον εγω δεν ειμαι ευγενικος, σου λεω οτι δε γουσταρω να παιζω με εσενα bf...θες γιατι δε μπορουμε να συννενοηθουμε? θες γιατι εσυ εισαι παιχταρας κι εγω ασχετος και οχι το αντιθετο?τι να σου πω

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο κονι δεν εκανε τιποτα επιτηδες ουτε σκεφτεται και λεει τα ιδια με εμενα. Εγω τα εγραψα για να τα διαβασεις εσυ που παιξαμε μαζι και αλλοι οι οποιοι παιξαμε μαζι και οσοι θελουν μελλοντικα να παιξουμε μαζι....

Ειμαι ο Anger και μολις τελειωσα...ηδη επαθα στερητικο συνδρομο που θα ξανα παιξω την πεμπτη....

Drosanto
24-01-12, 21:01
Ειδες Αρη που σου ελεγα οτι θα ειναι καλη η ταινια...????
Αυτος ο πρωταγωνιστης (Anger) παιζει φοβερα.....

TheBlackDogGr
24-01-12, 21:03
Anger delivars

ANGER2244 GR
24-01-12, 21:10
Δε θα πω άλλα γιατι τωρα το σιριαλ κανει mid season!

Connie GR
24-01-12, 21:30
Το μοναδικό που έχω να σχολιάσω πάνω σε ότι έχει ειπωθεί -όχι γιατί αναφέρθηκε το όνομά μου μόνο, αλλά και γενικά- είναι ότι (όχι μόνο εγώ, αλλά και οι περισσότεροι) δεν παίζουμε μόνοι μας. Υπάρχουν και συμπαίκτες/άλλα άτομα στο party. Πιστεύω πως δε χρειάζεται να πω άλλα.

Grilos GR
24-01-12, 23:12
Σοβαρα, μακαρι να κανουν κατι με τις squads κτλπ.
Eιμαστε που ειμαστε λιγα ατομα στο BF του Xbox αν δεν μπορουμε να παιξουμε 1 παρτυ ενα χαζο παιχνιδο..τοτε να το κλεισουνε.
8 ατομα νομιζω 1 μερα καταφεραμε να μεινουμε ολοι μαζι σε 1 τεαμ και αυτο γιατι δεν υπηρχαν servers ,γιαυτο και δεν εκανε κανενας quit...απο εκει και περα το χαος.
Μακαρι (το λεω σοβαρα) να μπορουσαμε να παιξουμε ολοι μαζι σαν ομαδα(ολα τα παιδια του φορουμ) και να τα τσαλακωναμε ολα.

Noa21386
25-01-12, 08:16
Είχα καιρό να ρίξω ματιά στο thread και μάλλον χάνω καλά πράγματα!

Να αρχίσω με το θέμα ελιτισμού, ομάδων κλπ. που παιζεί τρελά στις τελευταίες σελίδες...

Πρώτον, όταν μπαίνεις σε πάρτυ και ομάδα απρόσκλητος, δεν μπορείς μετά να βγαίνεις και να παραπονιέσαι ότι ο άλλος σε πέταξε...δικαίωμά του είναι στην τελική. Το ότι κάποιος είδε φως και μπήκε δεν σημαίνει ότι πρέπει και να τον ανεχτείς.

προσωπικά μπαίνω να παίξω για να το ευχαριστηθώ. Συνήθως (να πω και την αμαρτία μου) το ευχαριστιέμαι πιο πολύ όταν μπαίνω και μοιράζω τρελό πόνο στα γατάκια της αντίπαλης ομάδας. Μεγάλο μέρος του ποσοστού απόλαυσης που παίρνω από το παιχνίδι καθορίζεται (όπως και με όλα τα online παιχνίδια) από τους συμπαίκτες μου. Για τον πολύ απλό αυτό λόγο έχω κάποια κριτήρια με τα οποία διαλέγω με ποιον θα παίξω και με ποιον όχι.
1. Κοινό mindset πάνω στο παιχνίδι. Δεν μπορώ εγώ να παλεύω σαν κερατάς και να έχω τον άλλο να χαζεύει τα σύνεφα.
2. Προσωπικότητα...θέλω να μπορώ να πω δυο κουβέντες (όταν δουλεύει το mic μου) να κάνω λίγο έως πολύ trashtalk και να ρίξω και γέλοιο.
Δεν στέκομαι ιδιαίτερα στο πόσο καλός είναι ο άλλος αν έχει την όρεξη να επικοινωνήσει και να μάθει και αν αυτό το κάνει με σωστό τρόπο και όχι με το έτσι θέλω.

Αν σε κάποιον δεν αρέσει το σκεπτικό μου ή ο τρόπος με τον οποίο το εκφράζω αναγνωρίζω το δικαίωμά του να διαφωνήσει αρκεί και αυτός να αναγνωρίσει το δικαίωμά μου να το γράψω εντελώς στα @@ μου.

Όσο για το θέμα campers και λοιπών ποταπών στοιχείων που θα βρει κανείς στο πεδίο της μάχης...έχουν σταματήσει πλέον να με εκνευρίζουν πάρα πολύ (μονο 2-3 μπιπ ρίχνω πλέον) γιατί όταν τους βρίσκεις μπορείς να κάνεις πράγματα όπως αυτά:
http://www.youtube.com/watch?v=UsuBY23-ypE&feature=colike

rogerwat23GRE
25-01-12, 12:35
Τουλάχιστον τα squads δεν θα έπρεπε να τα χωρίζει...Όπως είπε και ο Γιώργος έχει τύχει πολλές φορές που το party είναι full να μας χωρίζει συνέχεια και να παλεύουμε με τα switch team και το κ@λομήνυμα 'Cannot switch, the teams will be too unbalanced'..

Αλλά έστω αφού δεν μπορεί να κρατήσει 8 άτομα σε μια ομάδα ας κρατάει τα squad ακέραια...Στη τελική να παιχτεί ένα χαβαλο-παίχνιδο με τα αντίπαλα squad του ίδιου Party και όχι να πετάει 2 τυχαίους στην άλλη ομάδα και να ψαχνόμαστε κάθε φορά...Βέβαια , ο ρόλος του Αρτέμη Μάτσα μου αρέσει αλλά όχι συνέχεια...

zapee995
25-01-12, 15:45
Γεια χαρα. Καθε φορα που παταω να βρει ενα ματς, οτιδηποτε, και φορτονει την gulf of oman, πριν μπει στην οθονη που διαλεγεις class κολλαει (μαυρη οθονη) και οσο και να περιμενω τιποτα. Πρεπει να βγω στο dash και να μπω παλι στο παιχνιδι και φτου και απτην αρχη. Τι μπορει να φταει? το εχει κανει σε καποιον?

Gregkar
25-01-12, 16:22
Γεια χαρα. Καθε φορα που παταω να βρει ενα ματς, οτιδηποτε, και φορτονει την gulf of oman, πριν μπει στην οθονη που διαλεγεις class κολλαει (μαυρη οθονη) και οσο και να περιμενω τιποτα. Πρεπει να βγω στο dash και να μπω παλι στο παιχνιδι και φτου και απτην αρχη. Τι μπορει να φταει? το εχει κανει σε καποιον?

κολλάει ή μήπως πάλι το ερίξες στα Quit??? ουουουου 666, ουουουου 666

WannaBeAlone
25-01-12, 16:53
Το εχει κανει σε εμενα Πετρο πριν καμια βδομαδα πατουσα Rush εβρισκε map Gulf of Oman Και μαυρη οθονη τα ιδια και εγω αναγκαστικα στο Dash και φτου απο την αρχη μεχρη που εβαλα Conquest μπας και ξεκωλησει και ξεκωλησε δοκιμασε να διαλεξεις εσυ το map μην το βαλεις random

Chronix GRE
25-01-12, 17:53
Το ίδιο μου έκανε και εμένα χθες, για πρώτη φορά. Βγήκα στο dashboard, ξαναμπήκα και όλα καλά.

mikekan
25-01-12, 21:20
Με ποια λογική μετα απο revive ξεκινάς με το B' όπλο?

zapee995
25-01-12, 21:41
Με ποια λογική μετα απο revive ξεκινάς με το B' όπλο?

Γιατι σε περιπτωση που ανταλλαξατε πυρ και εσυ επεσες πρωτος, με το που σε κανουν revive ισως προλαβεις και ριξεις τον εχθρο με το Β οπλο αφου το πρωτο ισως και να ειχε ξεμεινει...

mikekan
25-01-12, 23:16
Παντα ξεκινάς με το Β όπλο μετα απο revive! Anyway ρητορική ερώτηση ήταν, φαντάζομαι....

Grilos GR
26-01-12, 03:15
Η επειδη σου εχουν παρει το kit σου.

@Νοα ,απλα το βιντεο τα σπαει !!! μικρος θεουλης ο τυπος και το κομματι καλοο.

Noa21386
26-01-12, 12:29
@Νοα ,απλα το βιντεο τα σπαει !!! μικρος θεουλης ο τυπος και το κομματι καλοο.

Δες και τα υπόλοιπα βίντεο ρε συ...ο τύπος ζει γι' αυτό το πράγμα...έχει απίστευτο γέλοιο...

rogerwat23GRE
26-01-12, 13:04
Δες και τα υπόλοιπα βίντεο ρε συ...ο τύπος ζει γι' αυτό το πράγμα...έχει απίστευτο γέλοιο...

Με κόλλησες χτες και έφαγα πόση ώρα βλέποντας τα βίντεό του....Τέτοιου είδους trollarismata τα θεωρώ απλά κορυφή..Ειδικά οταν περνάει παο μπροστά τους και πηδάει....Θεός ο τύπος..θα θελα να βλεπα αντιδράσεις των ανατιναγμένων θυμάτων του...

ANGER2244 GR
26-01-12, 13:09
θα ηταν ακομα καλυτερα αν...ξεραμε που μενουν!

Drosanto
26-01-12, 15:52
θα ηταν ακομα καλυτερα αν...ξεραμε που μενουν!
Για να τους στειλεις C4 κατ'οικον?

Ψηφιζω Anger για αρχηγο τρομοκρατικης οργανωσης!!!

Connie GR
27-01-12, 21:42
Βλέποντας αυτό το video ταυτίστηκα πολλές φορές με τον πρωταγωνιστή...

http://www.youtube.com/watch?v=pmN04bJG67w

Torm23
28-01-12, 12:15
Ναι ειναι η στιγμη που λες στον εαυτο σου "οκ δε τα κανω μονο εγω αυτα τελικα"

Connie GR
28-01-12, 20:19
Ε ναι. Νιώθεις πως δεν είσαι μόνος τελικά... Αισθάνεσαι κάπως καλύτερα, όπως και να 'χει...

Noa21386
29-01-12, 14:13
Εγώ πάντως θα ήθελα να ταυτιστώ με αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=M4gvjfccUi0

Eugene
30-01-12, 01:00
Εντάξει τα παιδια το έχουν παει αλλου το θέμα..... Αλλα οι δικιές μου προδιαγραφες για εκει πάνε!!!!!! :-P LOL!!!

προσπαθω τουλαχιστον.....

Grilos GR
30-01-12, 04:03
Πολυ ομορφο βιντεο,μπραβο στα παιδια.

Noa21386
30-01-12, 12:38
Και για να μη μείνουν παραπονεμένοι οι φίλοι των ελικοπτέρων...

http://www.youtube.com/watch?v=iGPE7huaIkY

Για όσους αναρωτιούνται γιατί σε κάποια φάση βγαίνει και ξαναμπαίνει στο ελικόπτερο είναι επειδή όταν ένα όχημα είναι άδειο χάνεται το lock του αντιπάλου.

Helloween81
30-01-12, 16:23
Πολυ ωραια βιντεακια. Φαντασου να εχεις απο πανω σου τετοιους τυπαδες με flight stick αντι για mouse-keyboard να θεριζουν. Εμεις στο 360 δεν εχουμε δει σχεδον τιποτα στο αερα και ομως οταν εχουμε απεναντι καποιον καλο πιλοτο ειδικα σε map οπως η Caspian περναμε δυσκολες ωρες

ezio auditore
30-01-12, 19:43
καλά αυτά τα ελικόπτερα αν έχουν πάνω καλό πιλότο πονάνε πολύ.......

Connie GR
30-01-12, 19:53
Σαν αυτόν στην Wake Island που έδωσε 40 kills στον gunner του. Attackers στο Rush, ουσιαστικά αυτός το πήρε το παιχνίδι.

ANGER2244 GR
30-01-12, 21:59
Αυτος που σου εστειλε μηνυμα και σπυ ελεγε you are hackers μου εστειλε και εμενα για τον εξης λογο: το dog tag που εχω λεει russian army hours αλλα το νουμερο ειναι σε δευτερολεπτα! Αυτος νομιζε οτι εγω εχω παιξει 370000 ωρες επειδη ετσι λεει το tag αλλα προφανως δεν ισχυει! Του το εξηγησα και μετα μου ελεγε ok sorry another dice fail χαχα!

Connie GR
30-01-12, 22:46
Καλός παίκτης, nevertheless...

ANGER2244 GR
31-01-12, 14:00
σημερα εγινε συντηρηση στους σερβερς.ωρες Ελλαδος ηταν 10:00 με 13:00.μπηκα μολις να παιξω και ολοι οι europe servers ηταν αδειοι με ping μια γραμμη απο τις 5.οι αγγλικοι ειχαν λιγο κοσμο με ping 4/5 γραμμες.

φταιει η δικια μου συνδεση(παλι) ή ειστε και αλλοι σε αναλογη κατασταση?χθες παντως μεχρι αργα το βραδυ επαιζα κανονικα.λογικα δε φταιω εγω διοτι δε γινεται οι ευρωπαικοι σερβερς να μου δειχνουν τοσο υψηλο ping και οι αγγλικοι λιγοτερο....

edit: εκανα restart το router και τωρα οι αγγλικοι εχουν τερμα σημα και οι ευρωπαικοι ειναι αδειοι σε ολα τα modes και εχουν μινιμουμ σημα.......ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

anesthesique
31-01-12, 15:30
Πρωί 8-10 ήταν όλα καλά, κάπου εκεί μας έβγαλε το πρόβλημα και εμάς. Από ότι άκουσα αυτή τη στιγμή είναι up n running αλλά δεν ξέρω σε τι κατάσταση.

ANGER2244 GR
31-01-12, 15:43
σε UK server μπηκα.σε europe δε γινεται τιποτα.τωρα εκανα clear cache,εβγαλα το router απο την πριζα και τωρα φορτωνω το παιχνιδι να δω

Chronix GRE
04-02-12, 01:35
Ερώτηση, όταν παίζω multi όλο και κάποιος ξεχνάει το mic του ανοιχτό και τον ακούω να τρώει, να βήχει, να ξύνεται κλπ. Βλέπω στην λίστα ποιος χρήστης έχει δίπλα το σύμβολο του mic και τον κάνω mute, αλλά συνεχίζω να τον ακούω. Τι παίζει?

Noa21386
04-02-12, 08:36
Ερώτηση, όταν παίζω multi όλο και κάποιος ξεχνάει το mic του ανοιχτό και τον ακούω να τρώει, να βήχει, να ξύνεται κλπ. Βλέπω στην λίστα ποιος χρήστης έχει δίπλα το σύμβολο του mic και τον κάνω mute, αλλά συνεχίζω να τον ακούω. Τι παίζει?

Το BF3 δεν χρησιμοποιεί το ίδιο σύστημα επικοινωνίας όπως τα άλλα παιχνίδια. Το να κάνεις κάποιον mute μέσω του live λοιπόν δεν λειτουργεί. Αντίθετα μπορείς να πας στο μενού "Squad and Team" και στο κάτω μέρος να αλλάξεις την επιλογή VOIP σε OFF. Μια επίσης καλή λύση είναι να ανοίξεις ένα xbox live party. Και στις δύο περιπτώσεις πάντως σταματάς να ακούς όλη την squad και όχι μόνο το ένα άτομο.

TheBlackDogGr
04-02-12, 16:48
Ειμαι στην wake island και κανω kill με το f-35. Πηδαω κατω βρισκω ενα τανκ καθομαι shotgun και τρωω εναν τυπο.. μετα ξανακαταβαινω απο το τανκ τρωω εναν με το m249... Τιποτα.. Ξανανεβαινω στο τανκ στην 1η θεση τωρα τρωω αλλον εναν, τιποτα...

Complete warrior why u no unlock????

Chronix GRE
04-02-12, 17:00
Ωραίος Noa. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Noa21386
04-02-12, 17:44
Ειμαι στην wake island και κανω kill με το f-35. Πηδαω κατω βρισκω ενα τανκ καθομαι shotgun και τρωω εναν τυπο.. μετα ξανακαταβαινω απο το τανκ τρωω εναν με το m249... Τιποτα.. Ξανανεβαινω στο τανκ στην 1η θεση τωρα τρωω αλλον εναν, τιποτα...

Complete warrior why u no unlock????

Επειδή θέλει Assault Rifle κι εσύ έκανες το kill με light machinegun!

@Chronix GRE You are welcome sir!

TheBlackDogGr
04-02-12, 18:10
Επειδή θέλει Assault Rifle κι εσύ έκανες το kill με light machinegun!

@Chronix GRE You are welcome sir!

---- my life :teethy:

Fall Out Boy
04-02-12, 18:55
μην στεναχωριεσαι πανευκολο είναι.
Μέχρι στιγμης το έχω κάνει για πλάκα τρεις φορες αλλα δεν θα το ξανακανω γιατι ξεκιναω με αεροπλανο, οποτε μολις κάνω κιλλ με αεροπλανο, το αφηνω και παει αδικα.

zapee995
04-02-12, 19:00
Παλι προβλαματα σημερα?? Μπαινω με το ζορι σε match..και μετα με πεταει. Στο κεντρικο μενου παταω multiplayer και μου λεει οτι δε μπορω να συνδεθω στους σερβερ...

TheBlackDogGr
04-02-12, 20:41
Εγω παντως που επαιξα αρκετα δεν ειχα κανενα προβλημα :/

Noa21386
05-02-12, 00:16
Κι εμένα σήμερα δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα...το μόνο που είδα είναι ότι το πρωί δεν είχε και πάρα πολλούς server online αλλά όσοι υπήρχαν (γύρω στις 9 σελίδες στο conquest χωρίς να δείχνει τους γεμάτους) έπαιζαν μια χαρά.

zapee995
05-02-12, 01:06
Γενικα σημερα για καμια ωρα και, μου εκανε διαφορα...με πεταγε απο το Live, δεν εβρισκε servers και γενικα κολληματα. Ισως να ηταν θεμα του δικτυου μου..:angry::angry:

dpapa
09-02-12, 16:28
Επειδη ο αρης και ο τονυ περιμενουν τη συνεχεια των σελιδων 88 και 89 και δε θελω να τους απογοητευσω καθως εγω ειμαι αυτος που ποτε δεν κανει δημοσιες σχεσεις και λεει τα πραγματα οπως ειναι και επειδη ξανα διαβασα το ποστ του ντιπαπα και μου την εσπασε ασχημα και σαν περιεχομενο γενικως αλλα και επειδη απευθυνεται στον κονι που ξερω τι μυαλα κουβαλαει θα απαντησω στον ντιπαπα δινοντας συνεχεια στο σιριαλ the noobs and the restless ως εξης:

Ντιπαπα εγραψα ηδη οτι ειμαστε στανταρ ατομα που παιζουμε.connie grilos drosanto gunishment torm noa prototypegr angelok mixalos efialtis daredevil possesedjfk billviper postmortemgr με guest star τον blackdog...

Μπορεις να αντιληφθεις οτι ΟΛΟΙ αυτοι μπαινουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και παιζουν παρεα? δε μπορουμε ουτε μεταξυ μας να βγαλουμε ακρη...και να σου πω και κατι? ΟΛΟΙ αυτοι ειναι ΠΑΙΧΤΟΥΡΕΣ. Ειναι 2-3 ονοματα που ειναι ΑΣΤΕΡΙΑ και οι λοιποι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ. Επειδη εγω επαιξα με εσενα, εσυ φιλε μου δεν εισαι ουτε καν κοντα σε αυτο το επιπεδο. Επομενως εγω προσωπικα δε γουσταρω να παιζω με κακους και μετριους παιχτες. Εκνευριζομαι με το lag, με τη χαζαμαρα αλλοδαπων teammates, την καμπερια αντιπαλων, δε μπορω να εχω τρικυμια εν κρανιω και με καποιον δικο μου...θελω(και με αυτους τους συμπαικτες ΜΠΟΡΩ) να εμπιστευομαι οσο το δυνατον περισσοτερους teammates

Dont take it personal...σκεψου να θελει να παιξει ματς φιφα καποιος ονλαιν και να θελω ΕΓΩ να ειμαι συμπαικτης του...θα καρφωσω μινιμουμ 3αυτογκολ....

Εγω ομως εχω την αυτογνωσια να πω οτι το goddamned game δε με παει αρα δεν το παω...οχι να επιμενω χαλωντας την και σε αλλους....αν θες να μαθεις bf3, μαθε και μετα ευχαριστως join the big league...
Μη νομιζεις οτι εμεις ειμαστε τιποτα θεοι στο bf ή οτι ειμαστε ο neo και γιναμε ενα με το matrix...απλα παιζουμε σωστα...

Επειδη λοιπον εγω δεν ειμαι ευγενικος, σου λεω οτι δε γουσταρω να παιζω με εσενα bf...θες γιατι δε μπορουμε να συννενοηθουμε? θες γιατι εσυ εισαι παιχταρας κι εγω ασχετος και οχι το αντιθετο?τι να σου πω

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο κονι δεν εκανε τιποτα επιτηδες ουτε σκεφτεται και λεει τα ιδια με εμενα. Εγω τα εγραψα για να τα διαβασεις εσυ που παιξαμε μαζι και αλλοι οι οποιοι παιξαμε μαζι και οσοι θελουν μελλοντικα να παιξουμε μαζι....

Ειμαι ο Anger και μολις τελειωσα...ηδη επαθα στερητικο συνδρομο που θα ξανα παιξω την πεμπτη....

Καλα κανεις και υποστιριζεις...αλλα σορρυ αλλα κανεις λαθος σε ενα σημειο. Στο σημειο στο πως θα το δειξεις στον αλλον αυτον. Σεβαστο..οτι εχετε την παρεα σας (κλικα) whatever...Καταρχην, δεν ειχα κανενα προβλημα με κανενα..αυτο που ΕΜΕΝΑ μου την εσπασε και τα πηρα λιγο...ειναι καθε φορα που εμπαινα στο ΠΑΡΤΥ CHAT σας...ΚΑΝΕΙΣ δεν εκατσε να μου πει, φιλε dpapα ειμαστε παρεα, ειμαστε Κλαν, ειμαστε εμεις μονο..κλπ και δεν θα παρεξυγουσα...αλλα οχι οταν μπαινω και καθε λιγο καποιος να με ΚΑΝΕΙ KICK απο το ΠΑΡΤΥ σαν να ειμαι κανενας ξενος..η οτι διποτε αλλο σκεφτηκατε εκεινη την ωρα. Η να φευγεται απο ολοκληρο παιχνιδι και οταν κανω παλι Join, παλι φευγατε. τι θελετε ? να πω ..αν τι καλα παιδια? . OFCOURSE ILL TAKE IT PERSONAL! . υπαχει και καλυτερος τροπος και οχι Ο ΥΠΟΥΛΟΣ. ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

Καλως οτι παιζετε μαζι, καλως οτι παιζετε σωστα..αλλα ποιος ειπε οτι δεν παιζουμε και εμεις ΣΩΣΤΑ? ... τελοσπαδον..αφου παιξαμε 2 παιχνιδια μαζι, και βγαλατε συμπερασμα...καλως και σε αυτο. Αλλα εχει πλακα ολο αυτο το θεμα, και αποδικνιεται κατα ποσο SNOBS εισαστε ολοι. Δεν ειμαι ο μονος, απλα ειπα να μιλησω εγω. Και θα ονομασω ονοματα..τοσο καιρο ειμουν ''φιλος'' με τον Gunishment GR...αλλα και αυτος μου εκανε την ιδια κινηση που εκανε ο φιλος ο Connie...που αυτο σημαινει, οτι εχει να κανει και με επερεασμους. Καντε οτι θελετε..κραξτε με...πειτε οτι θελετε... ωραια οι παρεα σας...αλλα ειλικρινα, κανετε σαν να εισαστε σε δημοτικο..και δεν παιζετε τους uncool kids. Uncool sto battlefield etsi? .. Μιν ισοπεδοσουμε ολα.

Noa21386
09-02-12, 16:40
Τώρα εγώ να ρωτήσω...ύπουλο είναι ότι σε κάνει κάποιος kick από ένα πάρτυ ή ότι κάνεις join από το πουθενά; Αντί να εμφανίζεσαι με το έτσι θέλω μπορείς να στείλεις απλά ένα μην. και να πεις...μαγκες χωράω;
Επίσης από τη στιγμή που βλέπεις ότι κάποιος σε κάνει kick από το πάρτυ του και φεύγει και από το παιχνίδι γιατί κάνεις πάλι join στο επόμενο παιχνίδι που θα μπει; Μήπως για να του σπάσεις τα νεύρα, του στιλ "δεν με παίζουν...θα τους δείξω εγώ". Αυτή είναι λογική δημοτικού!

dpapa
09-02-12, 16:45
ΜΙΑ ΦΟΡΑ Εγινε! και κατι υπονουμενα οταν μπηκα! .. και νομιζα ηταν με την γραμμη. Ενα αυτο..και δευτερο..εστειλα μυνηματα..και δεν μου απαντησε κανεις. Σε 2 ατομα κιολας. Τα 2 που ηξερα στην ΠΑΡΕΑ!. Σο ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ! ΓΙΝΑΤΕ ΟΛΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΗ ΤΟΥ ΔΙΑΟΛΟΥ! ....

........Auto merged post:

επισης...δεν κανω JOIN απο το ΠΟΥΘΕΝΑ! ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΙΝ ΛΙΣΤΑ ΦΙΛΩΝ ΣΤΟ ΧΒΟΧ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!! ...ΣΚΕΦΤΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ.

Noa21386
09-02-12, 16:51
1. Εκεί ήμουν...οπότε ξέρω ακριβώς τι έγινε.
2. Το ότι δέχτηκε κάποιος να σε βάλει στη friend list του δεν σημαίνει ότι δέχτηκε και να σε φορτωθεί και στο σβέρκο του...
3. Take a hint! Όταν στέλνεις μην. και δεν σου απαντάει κανείς δεν σου λέει κάτι αυτό;

ANGER2244 GR
09-02-12, 16:54
απαντησες ποσες μερες αργοτερα για να μας πεις πραγματα στα οποια απαντες ενδιαφερομενοι εχουμε απαντησει ηδη.

δε χρειαζεται να εισαι προγραμματιστης στη DICE για να καταλαβεις αν καποιος ξερει,αν καποιος εχει μια κακη μερα,αν καποιος εχει προβλημα με τη γραμμη του κλπ για να καταλαβεις τι απο ολα ισχυει.

εγω θελω να απολαμβανω το παιχνιδι.και για να το απολαυσω σημαινει οτι θελω να παιξω με οσους καταρχην ΣΥΝΝΕΝΟΟΥΜΑΙ και οχι που ειναι απαραιτητως καλοι.
αν βλεπω οτι καποιος προσπαθει και παιζει σωστα,αν δεν τα καταφερνει δε θα του διαβασω την καινη διαθηκη αναποδα(τουλαχιστον οχι στην αρχη)

αν βλεπω οτι καποιος ειναι ασχετος ή ειναι καλος αλλα ειναι σταρ@@διστης προφανως δε θα παιξω μαζι του.

το σωστο ειναι αυτο που λεει ο NOA.στελνεις μηνυμα και ρωτας.μπαινεις στο παρτυ αν ειναι ξεκλειδωτο(που θα ειναι ξεκλειδωτο επειδη καποιος θα ξεχασε να το κλειδωσει αλλα τελος παντων!) ΡΩΤΑΣ και μετα κανεις join στο παιχνιδι....

χθες εμενα ο connie μου εστειλε 3 μηνυματα για να μπει στο παιχνιδι εκ των οποιων ειδα μονο το ενα επειδη το live για καποιο λογο δε μου τα εμφανιζε ενω επαιζα.

Φ Α Ν Τ Α Σ Ο Υ.μου εστειλε μηνυμα ο connie που ειναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ οτι θα παιξουμε μαζι και μας λες εσυ τι?

πηρα απο το "θειο" το παιχνιδι,αρα θα ασχοληθω περιπου μιση ωρα μαζι του μεχρι να μου δωσει ο θειος η θεια ο ξαδερφος το επομενο καινουριο παιχνιδι και θελω να παιξω με αλλους μεχρι να βαρεθω.

οχι φιλε.εμεις το παιχνιδακι το πληρωσαμε επειδη το γουσταρουμε και επειδη θελουμε να ασχοληθουμε μαζι του ΣΟΒΑΡΑ.εσυ θες να περνας την ωρα σου να λες οτι επαιξες BF και εμεις να σου απαντησουμε....BS επαιξες που λενε και οι αμερικανοι.

σου ηρθε εσενα η ορεξη για να μην το πω αλλιως να παιξεις BF ενα βραδυ και εχεις και παραπονα "που δε σε παιξαμε?" ποιος ειναι στο δημοτικο τελικα και ποιος στο....νηπειαγωγειο?

χθες με τον Gunshment που τολμας και βαζεις...στα δαχτυλα σου σε thread του BF ειχαμε πετυχει μια παρεα κυπριων(ω τη συμπτωση) οι οποιοι μετα απο 10 διαδοχικες ηττες μας εστελναν μηνυματα του τυπου "ζω για να σε σκοτωσω" "αιδοια βγαινετε απο πισω μας συνεχεια" και αλλα τετοιες εκδηλωσεις ευγενους αμιλλας....

θα σου πω λοιπον τα gamertags να παιζεις με τους συντοπιτες σου που ειχαν το δικο σου skill στο BF και εγω με ping τετοιο που με πετουσε απο τον σερβερ τους επερνα nemesis να εχεις παρεα να παιζεις BF και κανονισε να σε πετυχουμε παρεα με αυτους.δεν ανυσηχω πολυ διοτι με 5.8 accuracy που βλεπω οτι εχεις στο battlelog δεν ανησυχουν ουτε τα περιστερια του achievement flying rats στο GTA IV αν τα πυροβολας με frag rounds της usas-12 εξ επαφης.

every game is not meant for everyone.ξαναλεω εγω ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ FIFA.ΕΙΜΑΙ Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ.εσυ γιατι δεν το παραδεχεσαι?γινεται εγω που δε ξερω τι κανει το Α στο φιφα να θελω να παιζω με τους καλυτερους?ε δε γινεται.

οταν θα αρχισεις να ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ τα παιχνιδια και κατα συνεπεια ΝΑ ΤΑ ΣΕΒΕΣΑΙ,θα αρχισεις ισως να σεβεσαι και αυτους που ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑΝ και ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ.

happy downloading

και ενα edit διαβαζοντας τις συγκλονιστικες ανατριχιαστικες απαντησεις:το οτι εισαι στη friends list καποιου δε σημαινει οτι θα παιζετε και ολα τα παιχνιδια μαζι.μηπως να κανετε και μπανιο παρεα?ισως πεσει και το σαπουνι κατω.....

εγω εχω παιδια απο το guitar hero.και απο το forza4.παιζουν και αυτοι BF3....ποτε δεν παιξαμε BF3 μαζι ομως.ΓΙΑΤΙ?γιατι αυτοι ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΣΟ.αμα μπαινεις στο battlelog αι βλεπεις οτι ο ενας ειναι 50αρης αετος,ο αλλος 24αρης,ο αλλος 15αρης και εσυ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ 3 ΣΑΡΔΕΛΕΣ,ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ Η ΨΑΡΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΡΕΝΤΗ.

αν σε ενδιεφερε το παιχνιδι,δε σου λεω οτι θα επαιζες day1 για να εισαι τωρα βαθμοφορος του περιφανου κυπριακου στρατου,αλλα τουλαχιστον θα ειχες ανεβει level επειδη ειτε θα ησουν καλος ειτε θα επαιζες πολυ......κανενα εξ αυτων δε συμβαινει στην περιπτωση σου.

αληθεια κυκλοφορησε στο θειο το mass effect 3 ή ακομα?

Chronix GRE
09-02-12, 19:09
Παίδες καλό είναι να περιορίσετε τις προσωπικές κόντρες σε pm's.

Στο κάτω-κάτω παιχνίδι είναι, δεν χρειάζονται όλα αυτά...

Grilos GR
09-02-12, 19:28
Αυτες οι διαφορες δημιουργουν αρνητικο κλιμα, το αρνητικο κλιμα φερνει αρνητικη διαθεση, η αρνητικη διαθεση μεταφερεται στους φιλους σου/ οικογενια κτλπ ...
Σταματησα το Wow μετα απο χρονια για να μεινω μακρια απο αυτες τις μαμακιες...αλλα αυτα θα με κανουν και εμενα αντι κοινωνικο μετα χωρις να το θελω.

Noa21386
09-02-12, 21:20
btw είναι ιδέα μου ή οι γραμμές σήμερα είναι εντελώς γτπ? Έπαιξα λίγο TDM και οι σφαίρες μου δεν έκαναν connect με τίποτα...

και για να ελαφρύνει λίγο το κλίμα...
http://www.youtube.com/watch?v=MK1MCEL01LY

Connie GR
09-02-12, 21:35
Μου θύμισε τον Θεούλη που ήρθε σαν deus ex machina και "ξεπάστρεψε" το ελικόπτερο που μας ταλαιπορούσε στην Kharg Island. Θυμάσαι Noa?

Noa21386
09-02-12, 21:36
Φίλε ήταν επική στιγμή...εκεί που λέω μας έχει τελειώσει με το chopper ξαφνικά βλέπω ένα jet να καρφώνεται πάνω του...φαντάζομαι και την αντίδραση του τύπου..."Τους έχω, τους έχω, τους...wtf?"

MaRiOsGR
11-02-12, 01:10
μάλλον το thread πρέπει να αλλάξει όνομα σε Battlefield 3 elite :P

Connie GR
13-02-12, 17:50
μάλλον το thread πρέπει να αλλάξει όνομα σε Battlefield 3 elite :P

Και γιατί ακριβώς το λες αυτό;

Drosanto
13-02-12, 21:10
http://www.youtube.com/watch?v=3S4PBNsnPEo

Connie GR
13-02-12, 21:35
Ένας μικρός Θεούλης.

Grilos GR
13-02-12, 22:17
Ένας μικρός Θεούλης.
...+10 μικρα ορνεα που δεν κοιτουσαν τις πισω σκαλες :whiteflag

xaros GR
14-02-12, 18:19
http://rt.com/news/ak-12-kalashnikov-rifle-253/

Αντε με το καλο σε επομενο update να το δοκιμασουμε, εστω και ψηφιακα...

Noa21386
18-02-12, 15:58
wow πολλή ησυχία ρε παιδιά...anyway για να "ανεβάσω" λίγο τη διάθεση...δεν έχει τελικά patch το Φεβρουάριο και δεν έχουν ούτε καν ETA για το πότε θα βγει το patch που όλοι περιμένουμε. Απ' ότι φαίνεται θα το καθυστερήσουν για να το βγάλουν μαζί με το επόμενο DLC του παιχνιδιού.
Τι να πω...τουλάχιστον δεν παίζουμε σε PS3 γιατί αν είχαμε και input lag τότε το παιχνίδι θα ήταν όντως unplayable αντί για just frustrating!

Grilos GR
18-02-12, 19:12
Ε ναι , μια το να δουλευουν φουλ οι σερβερς ,μια να μην δουλευουν.
Να υπαρχει lag ,εστω και σπανια αλλα υπαρχει.
Να εχουν βαλει τα @@@ frag rounds και το καθε γιδι να παιζει με αυτο.
Να κανουνε abuse με το @@@ MAV και να σκοτωνουν αβερτα ,η να κανουν το αλλο abuse με το να ανεβαινουν επανω σε δυσπροσιτες περιοχες.
*Χθες με τον Anger πετυχαμε τυπο 75~ lvl που ειχε dog tag 7κ kills+ (ΔΕΝ ξερω αν ειχε τοσα kills η απλα το dog tag γραφει εναν υπερβολικο αριθμο, πχ σαν το dog tag που γραφει οτι εχεις παιξει κατι χιλιαδες ωρες σαν Ρωσος)
παντως ο τυπος απλα μας ακουμπουσε και πεθαιναμε ξανα και ξανα με το Mav του.
Θελουμε η οχι να το παραδεχτουμε οτι παιζει πολυς κοσμος με cheats (δεν υπονοω κατι για τους Ελληνες).
Ε ...το BF θα μου τραβηξει το ενδιαφερον ξανα μονο με ενα πολυ καλο patch + DLC με ΜΙΚΡΟΥΣ χαρτες ,κομενους και ραμενους για τους Xbox users/ps3 γιατι μας εχουνε κανονικα στο κλασιμο.

ANGER2244 GR
19-02-12, 14:09
george.....το dog tag με τις ωρες σα ρωσος ή αμερικανος ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ!απλως αντι για ωρες,ειναι ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!!

οσο για το @ αυτο με τα χιλιαδες mav kills,δεν παιζει να τα εχει κανει.ειναι παραλογο.σα μερικους που εχουν δεκαδες χιλιαδες MVP ribbons.....

ποτε αναμενεται το επομενο DLC?

TheVeteran95
19-02-12, 15:36
Είχα καιρό να μπω να δω τι παίζει σε αυτο θέμα και με μεγάλη λύπηση είδα οτι κάποιοι έχουν πάρει πολύ μα πολύ στα σοβαρά τα ηλ.παιχνίδια γενικώς και έτσι χάνουν το νόημα...Είναι κρίμα να μαλώνετε μεταξύ σας για το ποιος είναι καλύτερος και τέτοια, αυτα είναι χαζομάρες και εγώ τα έλεγα στο δημοτικό, παίξτε το παιχνίδι για να γελάσετε και να περάσει η ώρα σας...

ANGER2244 GR
19-02-12, 16:16
Ευχαριστουμε για τη φιλικη συμβουλη. Πες μας και το nickname που εχεις στο battlelog για να δουμε που ακριβως θα γραψουμε την υπερανω τοποθετηση σου...στα παλια μας τα παπουτσια ή αλλου...
Γουσταρουμε το παιχνιδι και ναι εχουμε παθος και υπερβαλλουμε διοτι ειναι το χομπι μας. Γνωριζουμε οτι υπερβαλλουμε και ειναι αστειο να μας το λεει καποιος που υπερυφανευεται στο προφιλ του οτι εχει το bf3 στο 100%....relax, ενα παιχνιδι ειναι....

Κανονισε να σε πετυχουμε κι εσενα μεσα να δουμε ποσο 100% εισαι στο multiplayer οπως πετυχαμε κατι αλλους "συμπαικτες" χθες που δεν εκαν switch team και προτιμουσαν να καθονται απεναντι και να τρωνε σφαιρες

Εγιναν ολοι υπερανω και ελαμωρε ενα παιχνιδι ειναι...αμα ειστε τοσο κουλ με γεια σας με χαρα σας, αλλά μην τη λετε σε εμας που ειμαστε fans.

Γι αυτο απανταω και θα απανταω ετσι σε οποιον μου κανει υποδειξεις για το τι θα λεω ή το πως θα παιζω. Respect is earned not demanded. See you on the battlefield.

mikekan
19-02-12, 19:57
Δεν στην είπε κανένας ρε φιλε, στη τελική αν θέλετε να τσακώνεστε ποιος ειναι καλύτερος στο παιχνιδι κάντε το με pm, διαβάζουν και ενήλικες το θέμα...Ήμαρτον!

TheVeteran95
19-02-12, 20:44
Ευχαριστουμε για τη φιλικη συμβουλη. Πες μας και το nickname που εχεις στο battlelog για να δουμε που ακριβως θα γραψουμε την υπερανω τοποθετηση σου...στα παλια μας τα παπουτσια ή αλλου...
Γουσταρουμε το παιχνιδι και ναι εχουμε παθος και υπερβαλλουμε διοτι ειναι το χομπι μας. Γνωριζουμε οτι υπερβαλλουμε και ειναι αστειο να μας το λεει καποιος που υπερυφανευεται στο προφιλ του οτι εχει το bf3 στο 100%....relax, ενα παιχνιδι ειναι....

Κανονισε να σε πετυχουμε κι εσενα μεσα να δουμε ποσο 100% εισαι στο multiplayer οπως πετυχαμε κατι αλλους "συμπαικτες" χθες που δεν εκαν switch team και προτιμουσαν να καθονται απεναντι και να τρωνε σφαιρες

Εγιναν ολοι υπερανω και ελαμωρε ενα παιχνιδι ειναι...αμα ειστε τοσο κουλ με γεια σας με χαρα σας, αλλά μην τη λετε σε εμας που ειμαστε fans.

Γι αυτο απανταω και θα απανταω ετσι σε οποιον μου κανει υποδειξεις για το τι θα λεω ή το πως θα παιζω. Respect is earned not demanded. See you on the battlefield.

Ρε φίλε, ποιος νομίζεις οτι είσαι επιτέλους; Σου είπα τίποτα; ΚΑΙ ναι, μου αρέσει να μαζεύω chievos γιατι έτσι περνάει η ώρα μου έτσι! Υπερυφανεύομαι που το τελείωσα γιατί μου πήρε πολύ χρόνο. Τι πρόβλημα έχεις εσυ; Σε βλέπω να κάθεσαι και να μιλάς άσχημα στο άλλο το παιδί και δεν σχολίασα, σε ξανα ρωτώ, ποιος νομίζεις οτι είσαι ρε φιλαράκι; Μιλάς εσυ για respect; Πόσο respect κέρδισες με αυτά που γράφεις; Μίλαγες στο άλλο το παλικάρι λες και είσαι κάποιος παγκόσμιος πρωταθλητής στα παιχνίδια ρε φίλε, αμάν πια! Δεν παίζατε με το παιδί το άλλο επειδή δεν είναι καλό παίχτης; Είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Τράβα πήγαινε σε κάποιο πρωτάθλημα επιτέλους! Θες να δεις το battlelog μου, γιατί; Για να ολοκληρώσεις το κόμπλεξ σου οτι είσαι καλύτερος; Δεν έχω battlelog γιατί είχα κάποιο πρόβλημα με το account και δεν μπόρεσα να φτιάξω. Έχω 1.κάτι K/D ratio και δεν με ενδιαφέρει καθόλου! Παίζω με φίλους απο Θεσσαλονίκη, γελάμε, τσαντιζόμαστε και όλα τα φυσιολογικά που φέρνει κάθε FPS. Σου ξανα λέω, αμα το έχεις δει οτι είσαι ο παιχτάρας της Ελλάδας πήγαινε σε πρωτάθλημα, εκεί θα δείξεις αξία, όχι μιλώντας άσχημα σε ένα παλικάρι που απλά ήθελε να παίξει μαζί σας! Ρωτάς πριν μπεις σε πάρτι; Δεν κάνεις αποδοχή καν το req άμα δεν θες να μιλάς με τον άλλον. Βλέπω άτομα και συμπεριφορές σε αυτό το φόρουμ οι οποίες είναι αδικαιολόγητες. Μιλάς σαν παιδάκι, δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι και δεν με ενδιαφέρει. Δηλαδή σου λέει μια κουβέντα ο άλλος και αρχίζεις και μιλας έτσι; Μάγκες είναι όλοι πίσω απο το pc.

Grilos GR
19-02-12, 23:21
Ωχ...παω να παρω pop corn.

"Είναι κρίμα να μαλώνετε μεταξύ σας για το ποιος είναι καλύτερος και τέτοια, αυτα είναι χαζομάρες και εγώ τα έλεγα στο δημοτικό, παίξτε το παιχνίδι για να γελάσετε και να περάσει η ώρα σας..."

Ακριβως για αυτο τον λογο , ΔΕΝ θελουμε να παιξουμε για το χαβαλε(οχι μονο).
Αλλα για να κερδιζουμε και να περνουμε achievements ,για αυτα που αναφερεις τα εκανα εγω πριν το 2000 , πλεον ΔΕΝ θελω να χαλαω τα νευρα μου /ωρα /υγεια μου ,παιζοντας απλα για να περναει η ωρα .
Αλλα αυτο το παιξτε χαλαρα ,γελαστε κτλπ,ναι ...αλλα οχι να χανουμε και να γελαμε , μετα απο καποια χρονια gaming θελεις κατι περισοτερο απο τον χαβαλε.

Υ.γ Νικο...εισαι η ελπιδα μας....μας !!

SpL4NiS
20-02-12, 00:31
γιωργο οταν παιζεις για χαβαλε δεν σπανε τα νευρα σου αν χανεις, αν παιζεις σοβαρα και χανεις σπανε τα νευρα σου

ANGER2244 GR
20-02-12, 03:22
George βαρεθηκα να εξηγω στο καθε δεκαεξαχρονο οτι θελουμε να παιζουμε μεν, σωστα δε.
Οσοι κραζουν τα οσα λεω ειναι ακαταλληλοι για battlefield. Τυχαιο? δε νομιζω.

Να καθομαι εγω και να παλευω γιατι θελει ο ταδε ή ο δεινα να παιξει μαζι μας?....οχι φιλε. Εμεις περναμε καλα οταν παιζουμε σωστα χασουμε κερδισουμε. Τα νευρα μου τα προκαλει το λαγκ και η ασχετοσυνη των συμπαικτων ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Οσο για αυτο το σιχαμενο επιχειρημα μαγκας πισω απ το πισι που μονο 16χρονος μπορει να χρησιμοποιησει(δε ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα υποθετω) η απαντηση ειναι οτι σε εναν ηλεκτρονικο πολεμο προφανως και θα ειμαι μαγκας πισω σπο μια οθονη. Αν μου ελεγες για καποιο αθλημα, για αυτοκινητα ή μηχανες ή δε ξερω τι στον πραγματικο κοσμο βεβαιως και δε θα ειχε νοημα να γραφω και μονο.

Επειδη ομως μιλαμε για ηλεκτρονικο παιχνιδι, ΟΛΑ λυνονται πισω σπο μια οθονη και μονο. Επομενως αν βρεθει καποιος εκ των πολλων εξαιρετικων παικτων που τυγχανει να ειναι μελη αυτου του φορουμ που ρπιθυμουν να σε ανεχτουν, εχρι κσλως. Καθενας εχει δικαιωμα να επιλεγει τους συμπαικτες του με τα δικα του κριτηρια. Επειδη ομως τυχαινει επισης να παιζω με σχεδον ολους τους καλους παιχτες αυτου του φορουμ μπορω να σου πω οτι σκεφτονται αναλογως(τα οσα ειπα περι νευρων εξαιτιας λαγκ και συμπαικτων) και το γεγονος οτι
Α) βαριουνται να εξηγουν στον καθενα οπως εγω
Β) ειναι πιο ευγενικοι απο εμενα
συνεπαγεται οτι δε γουσταρουν να παιζουν με οποιον να ναι για τους ιδιους λογους με εμενα.

Υπαρχουν ΠΟΛΥ καλυτεροι απο εμενα ΕΔΩ. Και η γνωμη καποιου που ασχολειται κε το συγκεκριμενο παιχνιδι εξ ορισμου μετραει πολυ περισσοτερο απο οσους μας κανουν υποδειξεις για τι θα γραφουμε και πως. Γενικολογιες περι gaming και πως θα το αντιμετωπιζει ο καθενας δε μας αφορουν σε αυτο το τοπικ.

Και επειδη παρατραβηξε το παραμυθακι με τον καθε κομπλεξικο "παιξτε και εμενα" λες και ειμαστε σε προαυλιο νηπιαγωγειου, επιστρεφω στην ουσια του τοπικ λεγοντας πως κατι πρεπει να γινει με τα .50cal εναντιον εστω του infantry.
Επισης ενα παιδι μου ειπε σημερα οτι διαβασε πως θα δυναμωσουν στο επομενο patch ολα τα snipers

zapee995
20-02-12, 04:07
Το update που ηταν να κυκλοφορησει μεσα στον μηνα, ακυρωθηκε. Εχουν γινει καποιες δηλωσεις βεβαια οτι θα βγει αρχες Μαρτιου αλλα βλεπουμε. Καποιες σημαντικες αλλαγες θα ειναι:

Αυτα τα Bad Luck που λιγο πολυ σε ολους εχουν τυχει, θα μειωθουν/εξαφανιστουν.
Τα Sniper θα γινουν λιγο πιο σταθερα στην χρηση με Red Dot και Holographic Sight.
Τα MAV θα σταματησουν πλεον να γινονται ασανσερ.
Και καποια αλλα οχι τοσο σπουδαια...

Επισης καποιες ανεπισημες ανακοινωσεις λενε οτι η DICE κοιταει να φτιαξει το θεμα με το USAS+Frag, ισως να μπει κορνα στα Χαμερακια (Παλιες καλες εποχες :hangover::hangover:) και κοιτανε και αλλα μικροπροβληματακια που προφανως δεν θα δωσουν και πολυ σημασια...

Για τελος ενα ωραιο βιντεακι που πιστευω πως αν τυχει σε καποιον και ειναι αντιπαλος, εχει ενα σιγουρο headshot!

http://www.youtube.com/watch?v=dbOn_AYtyJU

rogerwat23GRE
20-02-12, 09:54
επιστρεφω στην ουσια του τοπικ λεγοντας πως κατι πρεπει να γινει με τα .50cal εναντιον εστω του infantry.
Επισης ενα παιδι μου ειπε σημερα οτι διαβασε πως θα δυναμωσουν στο επομενο patch ολα τα snipers

Καλά τα .50 cal είναι νεροπίστολα τελείως..Αφού πλέον δεν τα χρησιμοποιώ καν όποτε τύχει να είμαι gunner σε άρμα και το μόνο που κάνω είναι spotting...Επίσης, πόσο πιο δυνατά θα κάνουν τα sniper?Θα πειράξουν και τα bolt action?..Εεεεερε θα γεμίσουμε καμπέρια, και θα καταντήσει το θέμα CoD...Αντί να φτιάξουν τα frag rounds ασχολούνται με άκυρα

Noa21386
20-02-12, 11:06
Στο θέμα των sniper...έχουν πει ότι θα τα κάνουν one shot kill σε πολύ κοντινές αποστάσεις...δεν ξέρω ακριβώς πόσο κοντά εννοούν αλλά λογικά θα είναι στην ίδια απόσταση που αρχίζει και το damage reduction στα υπόλοιπα όπλα. Αν καταφέρουν να βρουν μια καλή ισορροπία ώστε ναι μεν ο recon να μην είναι ανυπεράσπιστος κοντά και από την άλλη να μην έχουμε COD καταστάσεις που όλοι θα τρέχουν για no/quick-scope πιστεύω θα είναι καλή αλλαγή στο παιχνίδι.
Τα frag rounds θα τα πειράξουν σίγουρα...το έχουν αναφέρει και στο twitter τους ότι θα είναι στο επόμενο patch. Επίσης είπαν ότι θα κάνουν αλλαγές σε κάθε όπλο/attachment ξεχωριστά...δλδ όταν πειράξουν το συνδυασμό σιγαστήρας/foregrip δεν θα είναι το ίδιο στο m416 και στο f2000 αλλά θα δουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά.
Τα .50 cal δεν τα θεωρώ αδύναμα απλώς πιστεύω ότι είναι λίγο inconsistent στον τρόπο που σκοτώνουν. Αν φτιάξουν λίγο αυτό δεν χρειάζεται να πειράξουν το damage.
Μια επίσης καλή κατα τη γνώμη μου αλλαγή είναι ότι θα μεγαλώσουν το driver assist. Είναι αδικία ειδικά σε ελικόπτερα που οι πιλότοι (οι οποίοι κάνουν και την περισσότερη δουλειά συνήθως) δεν παίρνουν σχεδόν καθόλου πόντους από τα kill που δίνουν στους gunner τους.

Πιστεύω πάντως ότι το λάθος που έχουν κάνει είναι ότι προσπαθούν να συγκεντρώσουν όλες τις αλλαγές που θέλουν να κάνουν σε ένα μεγάλο patch αντί να κάνουν πολλά μικρά. Αυτό έχει απομακρύνει κόσμο από το παιχνίδι. Πάντως σε γενικές γραμμές φαίνεται να ακούνε το community.

Όσο για το επόμενο DLC θέλω 3 πράγματα...night mode, να συνεχίσουν στη λογική του B2K με περισσότερο destructible environment και να μην το βγάλουν κοντά στην κυκλοφορία του Mass Effect 3! Ζητάω πολλά;

Helloween81
20-02-12, 11:50
Δεν μπορει να αφηνεις τοσο καιρο το ζητημα με τα frag rounds στον αερα. Επρεπε να ειχε γινει hotfix για το συγκεκριμενο θεμα. Δεν εχω συναντησει ανθρωπο να διαφωνει οτι ο συγκεκριμενος συνδυασμος ειναι ενοχλητικα OP..

Frag rounds, MAV και οι γεφυρες στο Tehran Highway επρεπε να ειχαν φτιαξει με hoxfix. Κορνες και η γενικη προσεγγιση σε ολα τα οπλα και τα attachement ειναι καλο αλλα μπορει να περιμενει.. Τα αλλα δυσκολα.

Eugene
20-02-12, 11:56
Αμα το βγαλουν κοντα στο release του mass την κατσαμε!!!!!!

Helloween81
20-02-12, 12:09
Δεν νομιζω οτι παιζει τετοιο σεναριο. Θα ειχανε βγει βιντεακια να προετοιμασουν το εδαφος. To ΜE 3 ειναι σε 15 μερες ετσι δεν ειναι? Κουτακι το βλεπω να σας ερχεται το DLC αφου λιωσετε στο διαστημα. Και μετα θα σκασει και ο Max o Payne και καλο καλοκαιρι :P

ANGER2244 GR
20-02-12, 12:53
κορνες στα τζιπ ειναι καλη ιδεα.....αλλα σκεφτειτε τι θα γινεται στην πραξη.....θα ξεκινανε απο το deployment με πατημενη την κορνα μεχρι να φτασουν στο objective.....μπιππππ μπιιιιπ εδω ειμαστε!θα γινει τρελο trolling!!!

τα frag rounds θα τα διορθωσουν μονο ως συνδυασμο με τη usas-12.....παλι δε θυμαμαι ποιος μου το ειπε!

καταντησαμε με την ελλειπη ενημερωση για τα updates σα κυριες που κουτσομπολευουν και αναπαραγουν φημες!
το θεμα ειναι οτι ασχοληθηκε πολυς περισσοτερος κοσμος με το παιχνιδι απο οτι υπολογιζαν ή/και απο οτι ειχαν προετοιμαστει και δεν υπαρχει το απαραιτητο backup απο την εταιρεια

οσο για το mass effect 3,σιγουρα θα ασχοληθω κι εγω αλλα δε ξερω σε ποιο βαθμο ωστε να παρατησω το BF3....διοτι το ME3 θα απαιτει ΠΟΛΥ χρονο!
το max payne θα το ξεπεταξουμε!

Connie GR
20-02-12, 15:41
τα frag rounds θα τα διορθωσουν μονο ως συνδυασμο με τη usas-12.....παλι δε θυμαμαι ποιος μου το ειπε!

Με φώναξε κανείς;;;

TheVeteran95
20-02-12, 16:25
Θα μπορούσα να πω πάρα πολλά αλλά απο ο,τι φαίνεται έχει δημιουργηθεί αυτο το φόρουμ για ένα κλειστό κύκλο ενηλίκων οι οποίοι ευτυχώς δεν είναι όλοι σαν και το τυπάκι που μίλησα.

........Auto merged post:

Γρίλε, δεν είπα να γελάς όταν χάνεις...Μια χαρά παίχτης είμαι και θέλω να νικάω, αλλά όχι να το παίρνω τόσο στα σοβαρά, ξεφεύγεις έτσι...Χάσαμε, θα στεναχωρηθούμε λίγο και θα προσπαθήσουμε να νικήσουμε στο επόμενο match. Οχι να βρίσουμε όπως έμαθα χριστούς και παναγίες....Είναι αηδιαστικό.

Sonic GR
20-02-12, 16:58
Θα παρακαλούσα να πέσουν οι τόνοι από όλες τις πλευρές. Είμαστε μια gaming κοινότητα και είναι εύλογο ο καθένας να δίνει διαφορετικές προτεραιότητες στο πως προσεγγίζει ένα παιχνίδι. Ο ένας το παίρνει πιο σοβαρά, ο άλλος λιγότερο.

Επίσης, προσωπικοί χαρακτηρισμοί και διάφορες στερεότυπες αναφορές θα ήταν καλό να αποφεύγονται, για τη διεξαγωγή μιας ομαλής συζήτησης.

ANGER2244 GR
20-02-12, 20:11
Το πως μιλαμε στα παρτυ οταν παιζουμε ειναι δικο μας θεμα. Εσενα σε αηδιαζει αυτο εμας μας αηδιαζουν αλλα πραγματα και δε θα επεκταθω στο τι αν και πιστεψε μπορω και θελω οχι τιποτα αλλο επειδη ο grilos και πολλοι αλλοι εχουν παρει ποπ κορν και περιμενουν να κραξω! Επειδη εγραψε ο σονικ θα τον σεβαστω αλλα υποσχομαι οτι αν συνεχιστει η troll/noob εκκλησιαστικη πλεον παρωδια θα επανελθω με google φωτογραφιεσ απο τη μαμα του γκολουμ σε ωρα τοκετου...

ΚΑΝΕΙΣ μας παντως δεν ειναι με ανθοδεσμη ανα χειρας και παπιγιον και δε στελνει ευχαριστηρια μηνυματα στους αντιπαλους. Δεν παιζουμε τεννις ή κινεκτ adventures...αν δεν το ξερετε μερικοι, στο battlefield σκοτωνουμε ανθρωπουσ και οχι εξωγηινουσ ή σαλιγκαρια. Ειναι ενα αφορισμενο αγριο αιματοκυλισμενο προιον του Σατανα που βαλθηκε να αποπροσανατολισει τη νεολαια απο το δρομο τησ αγαπησ.....κατα συνεπεια ειμαστε και verbally aggressive αν και καταλαβαινω οτι αυτο ειναι περιεργο να συμβαινει οταν ταυτοχρονα καρφωνεισ ενα μαχαιρι 25 εκατοστων στην καρωτιδα του αντιπαλου...κανονικα αντι για dog tags στο kill cam επρεπε να δειχνει αρνακια να τρεχουν ανεμελα στο καταπρασινο λιβαδι και αντι για σκ@τα να χ€ζουν ουρανια τοξα.....

ειμαστε ολοι καταδικασμενοι στο πυρ το εξωτερον να παιζουμε στην αιωνιοτητα squad deathmatch με λαγκ και συμπαικτες τυπου.....και τι ελεγα;.... Α ναι οτι σημερα για καποιο λογο δε μου βγαζει πολλους σερβερς για μια ακομη φορα

Χωρις πλακα και αναφερομαι στους μοντς δε θα ξανααπαντησω σε αναλογα posts εκτος αν δω προσωπικη αναφορα! Cross my heart and hope to...headshot!

Noa21386
20-02-12, 23:35
Παίδες βρήκα ένα thread με semi-official δεδομένα για το επόμενο patch! Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το τσεκάρει εδώ:
http://symthic.com/f/viewtopic.php?f=3&t=471&sid=1c61d720ec7bb6a04d2b8826f1b89481

Είναι αρκετά technical το thread οπότε όποιος θέλει μπορεί να δει εδώ ένα βιντεάκι που τα ψιλο-εξηγεί...

http://youtu.be/MWCryiXr3bo

Απ'ότι φαίνεται buffαρουν την ελάχιστη ζημιά σε πολλά όπλα αλλά έχει και αρκετά nerf στη λίστα. Το μόνο που με αγχώνει είναι ότι δεν έχουν δώσει ξεκάθαρα δεδομένα για τα frag rounds!

ANGER2244 GR
21-02-12, 03:37
Διαβαζοντας τα comments λεει καποιος οτι το πατς ειναι για τα πισι...υποθετω θα εννοει οτι ειναι για τα πισι νωριτερα απ τις κονσολες...διοτι δε γινεται να μας αφησουν εμας ετσι...η tehran highway εχει γινει ανυποφορη λογω του mav-ασανσερ

Grilos GR
21-02-12, 11:22
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το γυρισω στο PC για BF ,δεν ειναι για την κονσολα αυτο το game απο οπου και να το δεις...
Ναι αργα το καταλαβα.

ANGER2244 GR
21-02-12, 11:58
Το παιχνιδι ειναι οσο πιο port γινεται...ειδικα στο χειρισμο

Helloween81
21-02-12, 13:27
Αυτο ηταν το βασικο μου επιχειρημα στο bf vs cod topic πριν αρκετους μηνες. Το bf ειναι φυσει pc game. Παρ'ολα αυτα το βρηκα ιδιαιτερα διασκεδαστικο και στην δικη μας "εδρα". Σιγουρα εχει πολλα προβληματα στα οποια δεν βοηθα η ιδια η dice. Eχουμε μερικα τεραστια map που επρεπε να ηταν ακομη πιο μικρα στην εκδοση για 360 οπως Caspian border και αρκετα απο το DLC . Εχουμε τουλαχιστον metro-bazzaar-seine crossing που τα αδικει η USAS με frag rounds. Με ολα του τα προβληματα αποτελει οτι καλυτερο εχουμε αυτη την στιγμη σε fps τουλαχιστον στο ειδος του στο 360. Αν καποιος εχει το μηχανημα να το τρεξει στην pc εκδοση θα δει ενα διαφορετικο παιχνιδι. Στο τελος της ημερας παντως η δικη μας εκδοση ειναι αξιοπρεπεστατη και αν προσεχε λιγο παραπανω η dice θα ηταν ακομα καλυτερη.

ANGER2244 GR
21-02-12, 15:11
Δε σταματαμε να αντπομονουμε για το bf που προοριζεται για το ΧΒΟΧ...το BC3!

Connie GR
21-02-12, 19:26
Δε σταματαμε να αντπομονουμε για το bf που προοριζεται για το ΧΒΟΧ...το BC3!

Αμήν, αδερφέ μου. Αμήν.

TheBlackDogGr
21-02-12, 21:19
Εχει αρκετα προβληματακια ειναι αληθεια αυτο.. Αλλα εμενα με υπερκαλυπτει με ενα χαρακτηριστικο του.. SERVERS. Οχι μονο στην αμερικη που τελικα ειχαν καποιοι αλλοι...

Drosanto
21-02-12, 21:34
Εχει αρκετα προβληματακια ειναι αληθεια αυτο.. Αλλα εμενα με υπερκαλυπτει με ενα χαρακτηριστικο του.. SERVERS. Οχι μονο στην αμερικη που τελικα ειχαν καποιοι αλλοι...
For whom the bell tolls?????:P:P:P:P

TheBlackDogGr
21-02-12, 21:56
Ελα μου ντε :P

Fall Out Boy
21-02-12, 22:15
http://www.youtube.com/watch?v=LrOIgxQ--Tc&feature=related

Grilos GR
21-02-12, 23:55
Θεος ο τυπος και θεικη η μουσικη ,απο το BF 1942 αν θυμαμαι καλα.

Corsa OPC
22-02-12, 09:34
Και μετα κοροϊδευουν το cod.

Eιναι και τα 2 παρε το ενα και βαρα το αλλο τελικα.

Connie GR
22-02-12, 10:02
Και μετα κοροϊδευουν το cod.

Eιναι και τα 2 παρε το ενα και βαρα το αλλο τελικα.

Καλά, ούτε καν. Υπερβάλλεις λίγο...

P.S. Δεν νομίζω να λέει κάποιος πως το BF είναι ο απόλυτος ρεαλισμός. Όποιος θέλει ρεαλισμό, πάει και παίζει ArmA - σε καμία περίπτωση BF και CoD.

Corsa OPC
22-02-12, 11:04
Δεν ανεφερα ρεαλισμο (και τα 2 εξαλλου ειναι για κλωτσιες οπως ολα δειχνουν). Ειναι λιγο εως πολυ μ/@ να χασεις με τετοιο τροπο. Αυτο που κανει ο τυπος περναει στη σφαιρα της φαντασιας. Μπα, μαλλον στη ζωνη του λυκοφωτος.

Του κλεβει και το αεροπλανο στο τελος?
Παλι καλα που δε τραβηξε και κανα χειροφρενο με το jet οπως στη ταινια.

Connie GR
22-02-12, 11:11
Εντάξει, είναι πως το αντιλαμβάνεται ο καθένας.

Εμένα προσωπικά αν μου το έκανε αυτό (ΑΝ, γιατί τα jet τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι) θα του έστελνα μήνυμα να του δώσω συγχαρητήρια. Προσωπικά δε βλέπω το λόγο να κατακρίνω κάτι τέτοιο.

Noa21386
22-02-12, 16:20
Ασχετο με το βίντεο...Ρίξτε μια ματιά στο battlelog του τύπου και βγάλτε τα συμπεράσματά σας...

http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/pr0n_jeremy/

Ο τύπος πάει από metro σε bazaar και πίσω και παίζει μόνο με mav...απλώς απίστευτο... btw επειδή απ'ότι όλα δείχνουν είναι και beast objective player μαντέψτε τι έχει για fav. weapon...ναι! U Suck At Shooting - 12!

Eugene
22-02-12, 16:28
ELA RE TON EPSAKSES???? kala ti fail o tipos apla alla pote niki!!!!!

mikekan
22-02-12, 19:13
Πιο θεωρείτε το πιο Σημαντικό στοιχείο στα Battlefield stats για να καταλαβεις την αξία ενός παίχτη? Μηπως το k/d ratio? Αλλα απο την άλλη μπορείς να παίζεις συνεχώς την ίδια πίστα που έχεις μάθει, να στέκεσαι σε ενα σημείο και να έχεις πολυ ανεβασμένο k/d?

Για πείτε...

xboxakias gr
22-02-12, 20:42
Απλά παίζεις μαζί του αρκετά παιχνίδια και καταλαβαίνεις αν είναι καλός ή όχι.Μιλάω πάντα για Έλληνες του live τώρα με ξένους δν μπαίνω καν στον κόπο να δώ στατιστικά γιατί δν πρόκειται ποτέ να παίξω μαζί τους.

Grilos GR
22-02-12, 23:01
K/D δεν ξερω αν ειναι ενα καλο κριτηριο στο BF , πχ εαν παιζεις Rush θα εχεις πολλα Deaths,ειδικα εαν εισαι στην επιθεση.
Ενα καλο κριτηριο ειναι και το πως παιζει η αντιπαλη ομαδα,εαν ειναι πχ 2 καλα, η ενα παρα πολυ καλο squad ε, δεν θα κανεις καλο παιχνιδι.
Επισης αναλογα και το πως παιζει καποιος, ισος κανει τον μ@κακα και παει για τα objectives η απλα περιμενει σε καποιο κτιριο να κανει κανενα kill ,ε τοτε τα αποτελεσματα ειναι γνωστα.
Εγω προσωπικα, οταν αρχισα ειχα αθλια stats ,επαιζα μονος, παντα rush ,γιατι νομιζα οτι αυτο ειναι μονο το BF και εκει υπαρχουν μονο οχηματα ,jets κτλπ.
Με αποτελεσμα να κανω ελαχιστα kills σε καθε παιχνιδι και να εχω τρελα υψηλα deaths ,γιατι η δεν ειχα την εμπειρια θελετε να το πειτε? η απλα προσπαθουσα μονος να κανω πραγματα που χρειαζοταν ολο μου το squad να νιωσει?
με αυτα και μονο πριν γινω "αετος" ειχα σκ@@ stats.
Μπορω να πω οτι εμαθα BF με καποια παιδια απο εδω απο το φορουμ μας και τους ευχαριστω.

ANGER2244 GR
23-02-12, 00:35
το w/l και το k/d απο μονα τους δε λενε τιποτα.αυτο δε σημαινει οτι καποιος που εχει k/d 0.7 ειναι καλος αλλα επισης δε σημαινει οτι καποιος που εχει k/d 2 ειναι απαραιτητα καλος....

καποιος ο οποιος ειναι καλος εχει σχεδον σε ολα τα classes αξιοπρεπη νουμερα.σημαινει οτι ασχολειται με ολα και οχι με ενα.επισης καποιος που ειναι καλος εχει αρκετα kills με πολλα ολα και οχι μονο με ενα

επισης καποιος ειναι καλος οταν εχει πολλα headshots πχ αλλα δεν παιζει sniper.επισης χαρακτηριστικο ειναι το squad score σε καθε class.αν καποιος δεν εχει καλο k/d αλλα εχει πολλα repairs δεν τον λες καλο αλλα σιγουρα τον λες χρησιμο.

επομενως απο τη στιγμη που το BF ειναι ομαδικο παιχνιδι,θα ελεγα οτι καποιος ειναι καλος οταν βοηθαει την ομαδα.μου φαινεται πιο χρησιμος καποιος που εχει το suppression medal απο καποιον που εχει το combat efficiency medal.προσωπικα μου φαινεται ως ουσιαστικη ενδειξη οτι καποιοι παιχτες συνεννοουνται σωστα ή/και ειναι συνεννοησιμοι οταν εχουν πολλα ace squad ribbons.δε γινεται να εισαι μονος σου και να παιρνεις πολλα ace squads οταν παιζεις rush ή conquest ή ακομη και TDM.αν καποιος παιζει μονο squad modes λογικο να εχει πολλα τετοια ribbons αλλα και αυτο ειναι κατι που μπορεις να διαπιστωσεις μεσα απο το battlelog οπως λεω παρακατω.

τα στατιστικα στοιχεια απο μονα τους δεν αρκουν και στην ουσια θελουν ερμηνεια.γι αυτο το battlelog καταγραφει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ετσι ωστε να μπορουμε να καταλαβαινουμε αν καποιος ειναι καλος ή οχι (σε γενικες γραμμες βεβαια) πριν παιξουμε μαζι του.ετσι αν καποιος εχει πολλα ace squad ribbons που ανεφερα πριν αλλα δεν εχει παιξει καθολου squad modes,καταλαβαινουμε οτι σκαμπαζει απο συνεννοηση.

αν καποιος εχει πολυ υψηλο k/d αλλα εχει παιξει κυριως TDM, δε σημαινει οτι ειναι απαραιτητα καλος διοτι και στα αλλα modes θα ψαχνει να σκοτωνει και μονο και δε θα κυνηγαει τα objectives οσο αλλοι. Αν καποιος εχει χαμηλο recon score αλλα εχει παιξει πολλες ωρες ως recon σημαινει ειτε οτι ειναι αχρηστος sniper ειτε οτι βοηθαει την ομαδα με το soflam..... και παει λεγοντας. αυτα βεβαια σε γενικες γραμμες διοτι τελικα καταλαβαινεις πως παιζει καποιος μονο οταν παιξεις μαζι του και μαλιστα περισσοτερες απο μια φορα και σε ολα τα modes.

αν καποιος εχει ασχοληθει με το BF3 μπορει να καταλαβει απο τα στατιστικα καποιου το πως παιζει

Noa21386
23-02-12, 00:46
Προσωπικά θεωρώ ότι αν δεν παίξεις με κάποιον τα stats δεν λένε τίποτα... Για παράδειγμα το προφίλ του τύπου που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ...ο τύπος έχει απίστευτο k/d αλλά θεωρώ ότι δεν έχει υπάρξει μεγαλύτερος καραγκιόζης στο παιχνίδι.
Πάντως όταν θέλω να δω πως τα πάει κάποιος στο παιχνίδι δεν θα δω τα stats του σαν καθαρά νούμερα αλλά θα κοιτάξω το πως αλλάζουν με το χρόνο. Για παράδειγμα θα προτιμίσω κάποιον που σταθερά βελτιώνει w/l και spm από κάποιον που απλώς ανεβάζει το k/d.

ANGER2244 GR
23-02-12, 00:46
οσο για το ποστ του Noa...τι να πω για τον τυπο αυτον.....αυτο που εγραφα πριν....best weapon το usas.....usas=useless

καλα 1025 skill?ποιος ειναι αυτος ο τυπος?o neo που εγινε ενα με το matrix?ελεος

ANGER2244 GR
23-02-12, 00:48
σωστο αυτο για τη βελτιωση των stats αλλα πρεπει να παρακολουθεις συχνα το battlelog και πρακτικα μπορεις να το κανεις μονο για τη friends list σου.οχι κακο βεβαια αυτο καθως βλεπεις ποιος κανει τι και καθαριζεις το friends list στο ΧΒΟΧ αναλογως.

εγω στο τελος καθε ημερας battlefield αφιερωνω ενα μισαωρακι να χαζευω παντως τα friends leaderboards!

xboxakias gr
23-02-12, 01:31
Εκτός αν κανείς κυνηγάει τα chievos με τίποτα αεροπλάνα και πέσουν τα stats του.

Helloween81
23-02-12, 08:52
Ο βασικος τροπος να καταλαβεις αν καποιος "εχει" το παιχνιδι ειναι να παιξεις μαζι του. Σαφως ενα συνδυασμος "κακων" η "καλων" χαρακτηριστικων στα στατιστικα μπορουν να σου δωσουν μια ιδεα. Το k/d ratio πχ ειναι μια παρεξηγημενη υποθεση. Ειναι fps για να κανεις τις δουλειες που πρεπει, πρεπει να κανεις και frags. Αν δεν κανεις frags τοτε πιθανον να μη μπορεις να κανεις τις δουλειες σου. Ενας παιχτης ακομα και αν κανει τον βεγγο και τρεχει ειτε για objective ειτε για MCOM μπορει να κρατησει το k/d ratio του σε αξιολογα επιπεδα. Απο μονο του ενα high η low k/d ratio δεν ειναι το απολυτο κριτηριο βεβαια.

Τελος αλλα στατιστικα εχει καποιος μονος του αλλα οποιος παιζει με παρεα. Ειναι φυσει αδυνατο ενας σολο παιχτης να εχει τα στατιστικα και τα ribbons που εχει καποιος που παιζει με παρεα εκτος αν παιζει αποκλειστηκα TDM και εχει πολυ αυτο τον τομεα του παιχνιδιου. Ως tank driver η ως tank gunner με εχουν κανει μαγκα σε πολλα παιχνιδια engs οπως εχω βοηθησει και εγω ατομα ειτε με repair ειτε ως συνοδηγος στο laser turret. Επισης οσοι παιζουν αρκετα vehicles ειδικα με παρεα ειναι λογικο να εχουν καλα στατιστικα. Καλοι δηλαδη οι αριθμοι αλλα στο τελος της ημερας το ποσο καλος ειναι ενας παικτης κρινεται μεσα στο παιχνιδι.

O μονος τροπος να γινεις καλος στο bf ειναι να το "αγαπησεις" ως παιχνιδι και να το λιωσεις. Αν το εχεις σε ενα ραφι μαζι με 200 παιχνιδια και σταματαει που και που το χερι σου εκει πολυ δυσκολο να παιξεις αξιολογα. Λιωσε το παιχνιδι βρες καλη παρεα να το παιξεις και καλος παιχτης θα γινεις και αξιολογα/καλα στατιστικα θα κανεις.